Co powstanie w lokalu po najstarszym Empiku? Wojewoda: Na pewno nie urząd

  • 13.02.2024 09:14

  • Aktualizacja: 09:18 13.02.2024

Wojewoda Mazowiecki rezygnuje z planów swoich poprzedników dotyczących lokalu u zbiegu Nowego Światu i al. Jerozolimskich. Miało tam powstać Centrum Obsługi Klienta Urzędu Wojewódzkiego. Jak podkreśla Mariusz Frankowski, to nie jest miejsce na urząd. — Uważam, że nie jest dobrym pomysłem urząd, który przestaje funkcjonować w soboty i niedziele w centralnym miejscu miasta — oznajmia wojewoda.

Na pewno nie powstanie tam urząd — tak wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski komentuje plany dotyczące lokalu u zbiegu Nowego Światu i al. Jerozolimskich. Wojewoda rezygnuje z planów swoich poprzedników. Miało tam powstać Centrum Obsługi Klienta Urzędu Wojewódzkiego.

Mariusz Frankowski podkreśla, że nie jest to miejsce na urząd. 

Uważam, że nie jest dobrym pomysłem urząd, który przestaje funkcjonować w soboty i niedziele w centralnym miejscu miasta. Co do tego, co będzie dalej, to jest kwestia tego, że jest to nieruchomość skarbu państwa. To jest jeden z tematów, do rozmowy, jakie byłyby plany w tym zakresie. Mogę powiedzieć, na pewno nie będzie tam urząd — mówi wojewoda. 

Kamienica została odbudowana po II Wojnie Światowej w 1951 roku. Od wtedy była zajmowana przez Empik - wcześniej jako Klub Międzynarodowej Prasy i Książki. Po wybuchu wojny w Ukrainie działał tam punkt wsparcia dla uchodźców.

Czytaj też: Ponad 200 tys. zł za mieszkanie wielkości pokoju. „Ono w ogóle nie powinno istnieć”

Źródło:

RDC

Autor:

Adam Abramiuk/DJ

Kategorie: