Ekstraklasa piłkarska. Legia Warszawa pokonała ŁKS Łódź

• 21.07.2023 22:30

• Aktualizacja: 10:02 22.07.2023

Legia Warszawa pokonała na własnej murawie ŁKS Łódź. Wojskowi mecz w 1. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy zakończyli wynikiem 3:0. Wszystkie bramki dla stołecznej drużyny zdobył Tomáš Pekhart.

Legioniści, aktualni wicemistrzowie Polski, byli zdecydowanymi faworytami rywalizacji z beniaminkiem z Łodzi. Bohaterem spotkania się okazał się 34-letni Pekhart - czeski napastnik pokonał bramkarza rywali w 25., 56. i 68. minucie.

Zwycięstwo Legii mogło być jeszcze wyższe, ale w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Josue. Strzał Portugalczyka obronił Aleksander Bobek.

To było wieczorne spotkanie 1. kolejki, natomiast wcześniej - na inaugurację sezonu 2023/24 - Warta Poznań przegrała w roli gospodarza w Grodzisku Wielkopolskim z Pogonią Szczecin 0:1.

Jedynego gola strzelił w 36. minucie Efthymis Koulouris, 18-krotny reprezentant Grecji, król strzelców tamtejszej ekstraklasy z sezonu 2018/19.

Raków, który w minionym sezonie po raz pierwszy w historii wywalczył mistrzostwo Polski, podejmie w sobotę o 17.30 Jagiellonię Białystok.

Ekstraklasa - po raz trzeci z rzędu - składa się z 18 drużyn, z których trzy ostatnie spadną do 1. ligi.

Zespoły rozegrają w tym roku 19 kolejek, ostatnią 16-17 grudnia. Na boiska wrócą 10-11 lutego. Zakończenie sezonu, czyli 34. kolejkę, zaplanowano na 25-26 maja 2024.

Aż trzy drużyny muszą występować w roli gospodarzy poza swoim domem. Warta wciąż korzysta z obiektu w Grodzisku Wielkopolskim (już piąty sezon), Ruch Chorzów wystąpi w Gliwicach, a później na Stadionie Śląskim, natomiast Puszcza - na stadionie Cracovii.