SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zmiana organizacji ruchu na Trakcie Brzeskim w rejonie budowy S17

Zmiana organizacji ruchu na Trakcie Brzeskim (DK 92)/fot. GDDKiA Warszawa/Twitter

W środę około godziny 22:00 rozpoczęło się wdrażanie zmiany w organizacji ruchu na Trakcie Brzeskim (DK 92) i w rejonie budowanego węzła Warszawa Wschód (Zakręt) w ciągu S17 – poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

Rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA przekazała, że od środy od około godziny 22:00 ruch na Trakcie Brzeskim został w całości przeniesiony na jezdnię północną, fragment ronda pod obiektem S17 oraz skrzyżowanie ulic Trakt Brzeski i Rzemieślnicza (z sygnalizacją świetlną). – Zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo na skrzyżowaniu DK 17 i DK 92, a ruch w stronę Lublina będzie odbywał się poprzez skrzyżowanie z sygnalizacją – zapowiedziała Małgorzata Tarnowska.

Obecnie realizowane są roboty mostowe związane z budową stumetrowych estakad w ciągu trasy głównej oraz konstrukcji oporowych w ciągu DK2. W zakresie robót drogowych układane są ostatnie fragmenty nawierzchni betonowej, a na drogach lokalnych nawierzchni bitumicznej. Prowadzone są również prace związane z przebudową DK92. Po ostatniej zmianie organizacji ruchu rozebrano starą nawierzchnię na wysokości stacji paliw i układane są warstwy konstrukcji pod nową jezdnię – tłumaczyła.

Nowy węzeł Warszawa Wschód (Zakręt) – co się zmieni?

Małgorzata Tarnowska wskazała, że wzdłuż nowej trasy powstają ekrany dźwiękochłonne. – Prowadzone są prace związane z budową kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia, urządzeń melioracyjnych. Zaawansowanie prac to ok. 89 proc. – podała

Przypomniała, że umowa na zaprojektowanie i budowę 2,5 km odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Warszawa Wschód (Zakręt) a węzłem Lubelska została podpisana w listopadzie 2017 roku.

Trzypoziomowy węzeł będzie umożliwiał relacje we wszystkich kierunkach. Na najniższym poziomie –1 poprowadzono jezdnię z dwoma pasami ruchu, obsługującą szlak Warszawa – Mińsk Mazowiecki. Na poziomie 0 powstaje rondo, pod którym budowane są przejścia podziemne dla pieszych oraz rowerzystów. Z ronda będzie można wjechać na łącznice węzła. Na poziomie +1 ulokowano drogę ekspresową S17, stanowiącą fragment Wschodniej Obwodnicy Warszawy, który w przyszłości zostanie połączony z S8 na wysokości Marek – dodała.

Wartość inwestycji wynosi około 240,6 mln złotych.

Czytaj też:

Na budowie S17 koło Warszawy betonowa płyta przygniotła robotnika. Na miejscu lądowało LPR

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone