SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wybierz sportowca lutego 2021 w plebiscycie RDC! Trwa głosowanie

Wybierz sportowca lutego w plebiscycie "Magazynu Sportowego" RDC/fot. EPA/JAMES ELSBY, DPD IŁCapital Legionovia Legionowo,

Można już głosować na sportowca lutego na Mazowszu w plebiscycie „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie. Nominowani są: tenisistka Iga Świątek, siatkarka Olivia Różański oraz wieloboista Paweł Wiesiołek. Zwycięzcę poznamy 15 marca.

survey services


1. Iga Świątek – 19-letnia tenisistka urodzona w Raszynie doszła do czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open, w której po wyrównanej walce uległa Simonie Halep. W kolejnym turnieju – w Adelajdzie – nie miała sobie równych. Odniosła drugie zwycięstwo w finale na zawodowych kortach. W ubiegłym roku triumfowała w wielkoszlemowym French Open. W najnowszym rankingu WTA awansowała na najwyższą w karierze 15. lokatę.

Iga Świątek/fot. EPA/JAMES ELSBY / PAP/EPA

2. Paweł Wiesiołek – zawodnik KS Warszawianki od lat jest jednym z najwszechstronniejszych polskich lekkoatletów. Pochodzi z Pułtuska. W lutym w Toruniu zdobył tytuł halowego mistrza Polski w siedmioboju, to jego piąte złoto pod dachem. Ma też sześć tytułów mistrza Polski w dziesięcioboju. W ostatnich mistrzostwach świata w Dosze w 2019 roku zajął 12. miejsce.

Paweł Wiesiołek/fot. Paweł Wiesiołek, Facebook

3. Olivia Różański – siatkarka DPD IŁCapital Legionovii Legionowo, jedna z liderek zespołu, obecnie 10. w ligowym rankingu najlepiej punktujących. Gra na pozycji przyjmującej, urodziła się i wychowała we Francji, do Polski przyjechała w wieku 17 lat. Ma za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. Z Legionovią miała dobry miesiąc – z czterech ligowych spotkań zespół wygrał trzy i obecnie jest na szóstym miejscu w tabeli, będąc niemal pewnym awansu do fazy play-off.

Olivia Różański/fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo, Facebook
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone