SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Wybierz sportowca listopada 2021 w plebiscycie RDC! Ruszyło głosowanie

Wybierz sportowca listopada 2021 w plebiscycie RDC/fot. Facebook: Radosław Kawęcki, Patrycja Adamkiewicz -Taekwondo Olimpijskie, Radomiak Radom

Można już głosować na sportowca listopada na Mazowszu w plebiscycie „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie! Nominowani są: Patrycja Adamkiewicz – zawodniczka taekwondo, Radosław Kawęcki – pływak oraz Filip Majchrowicz – piłkarz, bramkarz Radomiaka Radom. Zwycięzcę poznamy 13 grudnia.

bike trails


1. Patrycja Adamkiewicz – zawodniczka taekwondo, reprezentująca AZS AWF Warszawa. Zdobyła brązowy medal na 1. Otwartych Mistrzostwach Świata Kobiet w Rijadzie. Medalistka mistrzostw Europy i letniej Uniwersjady, uczestniczka tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

fot. Patrycja Adamkiewicz – Taekwondo Olimpijskie/Facebook

2. Radosław Kawęcki – pływak, mistrz Europy na 200 metrów stylem grzbietowym. W Kazaniu triumfował z czasem 1 min., 48 sek. i 46 setnych sekundy. Zawodnik AZS-u AWF Warszawa na krótkim basenie radzi sobie doskonale. Od 2012 roku nie schodzi z podium mistrzostw świata. W swojej koronnej konkurencji 200 m zdobył złoto kolejno w Stambule (2012), Dausze (2014) i Windsorze (2016), a w 2018 roku dorzucił do tego brąz w Hangzhou. Jeszcze lepiej wiedzie mu się w ME, na których zdobył 7 najcenniejszych krążków.

fot. Radosław Kawęcki/Facebook

3. Filip Majchrowicz – piłkarz, bramkarz Radomiaka Radom. Czołowy zawodnik beniaminka PKO BP Ekstraklasy – „Zieloni” odnieśli pięć zwycięstw w pięciu ostatnich ligowych meczach. Majchrowicz w dużej mierze przyczynił się do sukcesu radomian, którzy w tabeli zajmują 5. lokatę. Reprezentant Polski do lat 21.

fot. Radomiak Radom/Facebook
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone