SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wody Polskie: ścieki przelewają się do Wisły. Ratusz: to przez deszcz

Awaria w "Czajce"/fot. PAP/Leszek Szymański

Zawsze przy obfitym deszczu są przelewy burzowe. To zjawisko naturalne – poinformowała rzeczniczka prasowa warszawskiego ratusza Karolina Gałecka. Odniosła się do tweeta prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy, który przekazał, że ma sygnały od mieszkańców stolicy, iż „ścieki przelewają się do Wisły”.

W niedzielę po południu prezes Daca zamieścił tweet z dołączonym filmem z nagranym ujściem kolektora do Wisły. „Zaniepokojeni mieszkańcy poinformowali nas, że ścieki się przelewają do Wisły” – napisał w tym tweecie.

Przelewy burzowe

Pytana o tę kwestię rzeczniczka ratusza odpowiedziała, że są to „przelewy burzowe”. – To przelewy burzowe, które są wykonywane każdorazowo przy obfitych opadach deszczu. Zjawisko naturalne, a Wody Polskie, których pan Daca jest prezesem, wydają na to pozwolenie – zaznaczyła Gałecka.

W Warszawie pogoda deszczowa panuje od sobotnich godzin wieczornych, opady mają zmienną intensywność.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni „Czajka” doszło w sobotę 29 sierpnia. Tymczasowy rurociąg jest gotowy i działa. Od 20 września ścieki z lewobrzeżnych dzielnic miasta nie trafiają już do Wisły – informował w zeszły wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślał jednak, że problem zostanie rozwiązany kompleksowo dopiero w przyszłym roku.

Czytaj też:

Rafał Trzaskowski: ścieki nie trafiają już do Wisły. „Czajka” znów działa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone