SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Strażacy podsumowali weekend. Trwają poszukiwania 24-latka

fot. Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria, Facebook

Pożary, wypadki i utonięcia. To był pracowity weekend dla mazowieckich strażaków. W sumie odnotowali 556 interwencji. W całym kraju ratownicy wyjeżdżali do akcji 2078 razy.

Na Mazowszu 122 interwencje straży dotyczyły pożarów – również w lasach i na polach uprawnych. 62 razy ratownicy wyjeżdżali do wypadków drogowych, a 29 – z powodu silnego wiatru. Strażacy interweniowali również w związku ze zdarzeniami w wodzie.

Jedna sytuacja miała miejsce na Wiśle na wysokości Czerwińska – mówi Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej. – Łódka, która przewoziła pięć osób, przewróciła się na Wiśle. Niestety w wyniku tego zdarzenia jedna osoba utonęła, nie udało się jej uratować – dodaje.

Druga sytuacja miała miejsce na kąpielisku w Górze Kalwarii – tłumaczy Kierzkowski. – Zaginął mężczyzna. Na miejsce udała się m.in. grupa nurkowa. Prowadzono przeszukania przy pomocy łodzi, przy pomocy sonaru, a także był obecny nurek straży pożarnej i WOPR-u – relacjonuje.

Mężczyzny jak dotąd nie udało się odnaleźć.  To 24-letni obywatel Indii, który według świadków w pewnym momencie zniknął pod wodą. Dzisiaj poszukiwania zostały wznowione.

Wczoraj po godz. 17 otrzymaliśmy informację o nieszczęśliwym wypadku. W tej chwili traktujemy to jeszcze jako zaginięcie, ale szansa na odnalezienie żywego 24-letniego obywatela Indii jest chyba coraz mniejsza – mówi rzecznik policji w Piasecznie Jarosław Sawicki. Policja podkreśla, że miejsce, w którym kąpał się mężczyzna, jest bardzo niebezpieczne. – Rzeka zmienia ciągle swój bieg, występować może tzw. podwójne dno. Najlepiej w miejscach niedozwolonych nie kąpać się w ogóle, żeby nie dochodziło do takich tragedii – tłumaczy Sawicki.

Interwencje w Polsce

Minionej doby strażacy interweniowali 2078 razy, a 400 interwencji dotyczyło pożarów. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Tarnowskich Górach. Tam w pożarze budynku wielorodzinnego zginęła jedna osoba. Strażacy brali udział w 1547 interwencjach dotyczących miejscowych zagrożeń, a 131 dotyczyło fałszywych alarmów.

Czytaj też: IMGW: upał na Mazowszu. Na termometrach ponad 30 st. Celsjusza

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone