SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Będzie przebudowa praskiej Wisłostrady. Początek prac w lutym?

Wybrzeże Szczecińskie/fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

Mur przeciwpowodziowy, kładka pieszo-rowerowa przy Porcie Praskim, nowe przejścia oraz liczne prace drogowe. Praska Wisłostrada zostanie przebudowana. Chodzi o ponad dwukilometrowy odcinek od ulicy Okrzei do Wybrzeża Puckiego.

Przede wszystkim chodzi o poszerzenie jezdni. – Liczba pasów pozostanie taka jak obecnie. Chcemy jednak wprowadzić ułatwienia dla innych uczestników ruchu – mówi Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. – Wzdłuż przebudowywanego odcinka o długości ponad 2 km pojawią się obustronne chodniki, drogi rowerowe, ale także dwa nowe przejścia dla pieszych. Jedno w rejonie ulicy Okrzei, drugie w okolicy Ratuszowej – dodaje.

ZMID ma już podpisaną umowę z wykonawcą. – Teraz trwają jeszcze ostatnie ustalenie co do prowadzenia prac i ewentualnych utrudnień – mówi Choińska. Wykonawca, z którym podpisaliśmy umowę, opracuje projekt tzw. czasowej organizacji ruchu i następnie będzie musiał uzgodnić ten dokument. Jednostką, która decyduje o tym, w jakim kształcie, na jaki czas wprowadzone są ograniczenia w ruchu jest organ zarządzający ruchem na terenie miasta i po podjęciu przez niego decyzji, będziemy mogli już szczegółowy informować o tym, jak ten ruch będzie się odbywał – tłumaczy.

Zarząd chce, żeby prace w terenie rozpoczęły się w lutym. Planowo cała inwestycja ma zakończyć się w 2022 roku.

Czytaj też: Plaża na Białołęce rozczarowaniem. „Kilka desek i gałęzi za 100 tys. zł”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone