SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Znamy datę oddania do użytku szpitala tymczasowego w Radomiu

fot. Radomski Szpital Specjalistyczny

Szpital tymczasowy w Radomiu ma być gotowy do 12 grudnia. Nie ma zagrożenia niedotrzymania tego terminu – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Szpital tymczasowy w Radomiu powstaje w nowym budynku Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana. W tym przypadku – jak zaznaczył wojewoda – chodzi po prostu o „przyspieszenie oddania do użytku jednego z pawilonów, który jest już prawie skończony„.

– Szpital ma być gotowy 12 grudnia i z tego, co wiem, nie ma zagrożenia tego terminu – stwierdził Radziwiłł.

Wojewoda pytany o rekrutację pracowników do szpitala tymczasowego w Radomiu odpowiedział, że jest ona prowadzona zarówno przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki, za pośrednictwem jego strony, jak i przez Radomski Szpital Specjalistyczny. – Jest w tej chwili kilkanaście osób, które deklarują możliwość zatrudnienia właśnie w Radomiu; niektóre z tych osób nie wskazują miejsca, w którym chciałyby pracować – powiedział Radziwiłł.

Sto łóżek covidowych

Organizacji szpitala tymczasowego w Radomiu podjął się Totalizator Sportowy. Do spółki należy strona organizacyjna oraz inwestycyjna. Strona medyczna oraz administracyjna, a więc zapewnienie m.in. zgód administracyjnych, odpowiedniej kadry i sprzętu, leżą w kompetencji wojewody oraz szpitala.

W radomskim szpitalu tymczasowym ma być 100 łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Centrum Rehabilitacji, w którym ma powstać szpital tymczasowy, to zupełnie nowy obiekt, którego budowa właśnie dobiega końca. Gdyby nie pandemia, to w najbliższym czasie zostałby tutaj przeniesiony zakład rehabilitacji z ul. Giserskiej oraz specjalistyczne poradnie i pracownie badań diagnostycznych.

Czytaj też:

Siedlce. Szpital tymczasowy prawie gotowy. „Czekamy na dostawy”

Szpital tymczasowy w Płocku jednak nie rozpocznie przyjęć 1 grudnia?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone