SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radomska Fabryka Broni z kolejnymi zamówieniami. Musi zwiększyć zatrudnienie

fot. Doxlulzem/CC BY-SA 4.0

Nawet kilkanaście tysięcy karabinków „Grot” dla Wojsk Obrony Terytorialnej wyprodukuje w tym roku radomska Fabryka Broni. Firma realizuje kontrakt dla nigeryjskiej armii, w planach są również kolejne dostawy dla Policji i Straży Granicznej.

Niezmiennie jednak najważniejszym zadaniem będzie przez najbliższe lata produkcja Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej „Grot”. – Umowa przewiduje, że do 2020 roku fabryka dostarczy wojsku ponad 53 tysiące sztuk tej broni – przypomina Maciej Borecki z zarządu zakładu.

W ubiegłym roku do rąk żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej trafiło tysiąc sztuk karabinków, w tym może to być nawet kilkanaście razy więcej. Wszystko zależy od zamawiającego. Realizowany obecnie kontrakt dla polskiej armii wart jest pół miliarda złotych.

Zwiększą zatrudnienie

Jak mówi Paweł Madej, dyrektor do spraw rozwoju radomskiej Fabryki Broni, niezależnie od realizacji zamówień rozpoczęto testy nowej konstrukcji, czyli karabinu wyborowego. Broń ta jest odpowiedzią na potrzeby polskiej armii, dlatego żołnierze jako pierwsi wypróbowali ją i zgłosili swoje uwagi. Z myślą o polskich strzelcach wyborowych powstał karabin, który wyróżnia się między innymi celnością, skupieniem i niezawodnością. Jego kaliber to 7,62 x 51.

W związku z realizacją tegorocznych zamówień i kontraktów Fabryka Broni planuje zwiększyć zatrudnienie o około sto osób.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone