SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezes Wisły Płock: badamy temat zatrudnienia Jerzego Brzęczka

Jerzy Brzęczek/fot. PAP/Piotr Nowak

Jerzy Brzęczek wpisywałby się w plany Wisły Płock na przyszły sezon – powiedział w „Magazynie Sportowym” RDC prezes klubu Tomasz Marzec. Po zmianie na stanowisku szkoleniowca „Nafciarzy” trwają spekulację, według których zatrudnienie Macieja Bartosza jest jedynie opcją tymczasową.

Kilka dni temu trenerem Wisły Płock został Maciej Bartoszek. Szkoleniowiec prowadzący ostatnio pierwszoligową Koronę Kielce zastąpił Radosława Sobolewskiego, który z klubem związany był od lata 2019 roku.

Początkowo Sobolewski zapowiedział rozstanie z Wisłą po zakończeniu sezonu. Kilka dni później klub poinformował za pośrednictwem strony internetowej o rozwiązaniu kontraktu ze szkoleniowcem. – Chcieliśmy, żeby trener Sobolewski dokończył swoją misję w Płocku. Niestety, analiza ostatnich spotkań, wyników i postawy zespołu spowodowała, że postanowiliśmy decyzję podjąć w poniedziałek (…) Mecze nabierają tempa, będziemy je rozgrywać co trzy dni. Uznaliśmy, że to dobry moment, żeby pobudzić zespół, żeby zapewnić sobie utrzymanie w lidze – mówił w „Magazynie Sportowym RDC” prezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

Maciej Bartoszek będzie prowadził drużynę do końca bieżącego sezonu. Prezes Wisły nie wyklucza przedłużenia obowiązującej umowy, ale jednocześnie przekonuje, że klub rozmawia z kandydatami na stanowisko szkoleniowca „Nafciarzy”. Wśród nich wymieniane jest m.in. nazwisko byłego trenera Wisły, byłego selekcjonera reprezentacji – Jerzego Brzęczka. – Trener Brzęczek wpisywałby się w plan, który mamy na przyszły sezon. Trzeba jednak pamiętać, że ma on pewnie kilka innych propozycji. Nie mówimy tak, nie mówimy nie – zaznaczył Marzec.

Prezes Wisły zdementował jednocześnie plotki dotyczące rzekomych rozmów władz klubu z byłym trenerem Legii Aleksandarem Vukoviciem.

Najbliższy mecz Wisła Płock rozegra z Jagiellonią w Białymstoku w niedzielę.

Czytaj też:

Wisła Płock ma nowego trenera. M. Bartoszek zastąpi R. Sobolewskiego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone