SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pracownicy jedynego miejskiego żłobka w Siedlcach żądają podwyżek

Protest pracowników miejskiego żłobka w Siedlcach/fot. Miejski żłobek w Siedlcach

Pracownicy jedynego miejskiego żłobka w Siedlcach mówią „dość” i domagają się podwyżek. Żądają od władz miasta podwyższenia pensji o 1000 złotych brutto. Jak mówią, teraz zarabiają niewiele ponad najniższą krajową.

– Czujemy się pokrzywdzone, że przedstawiciele naszego miasta nie chcą docenić naszych starań w rozwój placówki. Od około dziesięciu lat nie dostaliśmy znaczącej podwyżki, a pensja nie pozwala nam na godną egzystencję – mówi Radiu dla Ciebie przedstawicielka załogi.

 Jesteśmy najniżej opłacaną placówką budżetową w Siedlcach. Stawia się przed nami bardzo duże wymagania i aby im sprostać, musimy mieć zaspokojone nasze potrzeby, także emocjonalne, fizyczne i finansowe. Pracując w miejskim żłobku, powinnyśmy czuć dumę, a tak niestety nie jest – tłumaczy.

Pracownicy żłobka po raz pierwszy zwrócili się do prezydenta o podwyżkę w maju. Kolejne pismo wystosowali w czerwcu.

Zaspokojenie podstawowych potrzeb

Prezydent Andrzej Sitnik zaś nie chce obiecywać żadnych podwyżek. – Wszystko jest na drodze do porozumienia. Chcemy stworzyć jak najbardziej sprawiedliwy system wynagrodzeń. Poddamy analizie stanowiska w innych zakładach pracy – deklaruje prezydent.

Kobiety żądają także włączenia premii regulaminowej do wynagrodzenia zasadniczego. O ile władze miasta są w stanie przystąpić na ten warunek, o tyle podwyżka w proponowanej kwocie jest tematem odległym.

Średnie zarobki w placówce – bez uwzględnienia kadry kierowniczej – wynoszą ok. 3 700 zł brutto, a 17 proc. załogi zarabia najniższą krajową.

Czytaj też: 

Prezydent A. Sitnik bez wotum zaufania od radnych Siedlec

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone