SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Spór wokół stadionu Skry. PZLA apeluje do kierownictwa obiektu

fot. RKS Skra Warszawa

Mazowiecki Związek Lekkiej Atletyki walczy o przyszłość stadionu warszawskiej Skry. Jego przedstawiciele zaapelowali do prezesa obiektu Krzysztofa Kaliszewskiego o przekazanie nieruchomości w ręce miasta. Do apelu przyłączyła się również związkowa centrala. Dopóki to nie nastąpi, niemożliwa będzie modernizacja stadionu.

Problem polega na tym, że jest to stadion, na którym niemożliwe jest przeprowadzenie treningów lekkoatletycznych. Na pewno nie nadaje się do tego bieżnia położona w 1969 roku – mówi Krzysztof Glinka z Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Brakuje obiektu, na którym można by zorganizować imprezy lekkoatletyczne rangi europejskiej – dodaje Glinka.

List do władz kierownictwa obiektu wystosował również wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą – Tomasz Majewski. Wskazuje w nim m.in. na lata zaniedbań, które „doprowadziły do ruiny historycznego na stołecznego sportu miejsca”.

W ubiegłym roku wyłoniono zwycięski projekt modernizacji stadionu Skry – miasto ma przeznaczyć na niego 25 milionów złotych.

Proces odbudowy miałby być realizowany w dwóch etapach – w pierwszej kolejności odbudowa dotyczyłaby stadionu lekkoatletycznego. Później nastąpiłaby modernizacja stadionu głównego.

Docelowo na terenach przy ul. Wawelskiej 5 powstanie nowoczesny obiekt lekkoatletyczny kategorii II, na którym będą mogły być rozgrywane mistrzostwa rangi międzynarodowej.

Czytaj też:

„Miasto nie robi niczego, by ocalić Skrę”. Jest odpowiedź ratusza

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone