SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Niecodzienny gest fair play w 4. lidze piłkarek

Stadion Pogoni Siedlce/fot. Wikimedia Commons

Czegoś takiego kibice na Mazowszu nie widzieli od dawna. Podczas meczu piłkarskiej 4. ligi kobiet pomiędzy Pogonią Siedlce a Żbikiem Nasielsk trzy piłkarki przyjezdnych wycofały się z gry, aby wyrównać szanse obu zespołów. Drużyna z Siedlec przystąpiła do meczu osłabiona, na boisko wybiegło 8 zawodniczek. Siedlczanki przegrały 2:23.

W niedzielę w meczu 20. kolejki mazowieckiej grupy 4. ligi piłkarskiej kobiet ostatnia w tabeli Pogoń Siedlce przegrała u siebie z siódmym Żbikiem Nasielsk 2:23. Siedlczanki przystąpiły do gry w… ośmioosobowym składzie. W obliczu problemów kadrowych rywalek, Żbik również wystawiły osiem zawodniczek.

Mamy duże problemy z kadrą, głównie przez pandemię – przyznaje trener żeńskiej piłkarskiej sekcji Pogoni Michał Strzałkowski. – Czwarty mecz z kolei graliśmy w osłabieniu. Graliśmy tylko ze względu na to, że dziewczyny chcą grać z zamiłowania, nie chcemy tych walkowerów (…) – wyjaśnia.

Podtrzymujemy w MKS-ie Pogoń taką tradycję piłkarską. Wiadomo, kiedyś była drużyna jako eksportowa. Młodzieżówka i seniorzy przeszli do MKP. Nie chcemy tego rozwiązywać, bo to jest moją pasją, to raz. Dwa, że jednak są zainteresowania – tłumaczy trener.

Tutaj mnie dziewczyny naprawdę zaskoczyły i postawa trenera, chociaż nie musiał. Ale to, co na ostatnim meczu się wydarzyło, to naprawdę takie fair play na cały kraj. To był pierwszy przypadek w całej mojej karierze, a przecież ja 30 lat sędzią piłkarskim jestem – mówi.

Trwa nabór chętnych do gry dziewcząt, w każdym wieku. Więcej na facebookowym profilu sekcji.

Czytaj też:

Pogoń zażegnała kryzys? Coraz lepsza sytuacja finansowa klubu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone