SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szpital w Płocku szuka lekarzy do pomocy przy szczepieniach

fot. wszplock.pl

Lekarze, który będą kwalifikowali do szczepień przeciw koronawirusowi pilnie poszukiwani do pracy w szpitalu wojewódzkim w Płocku. Od tego zależy czy będziemy mogli szczepić w weekendy – mówi nam dyrektor placówki Stanisław Kwiatkowski.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Poszukujemy lekarza, który mógłby nam pomóc w szczepieniu. Agencja (Rezerw Materiałowych – red.) chce nam dać szczepionki, pod warunkiem, że będziemy mieli obsługę – mówi w rozmowie z RDC Stanisław Kwiatkowski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Chętnych do zaczepienia w szpitalu wojewódzkim przybywa, początkowo zgłosiło się blisko 1000 pracowników czyli ponad 70 proc. personelu. Teraz na liście pojawiają się kolejne osoby – mówi Kwiatkowski. – Te osoby, które na początku były niezdecydowane – dopisują się, natomiast nikt się nie wykreśla. Lista jest aktywna do 15 stycznia – dodaje.

Pierwszą dawkę szczepionki do końca tygodnia otrzyma 80 proc. zainteresowanych. W przyszłym tygodniu rozpoczną się szczepienia medyków spoza szpitala. W tej grupie zgłosiło się ponad tysiąc trzysta osób. W związku z tym lecznica chciałaby uruchomić drugi punkt szczepień. Będzie to możliwe pod warunkiem, że uda się znaleźć lekarzy, którzy będą badali chętnych przed podaniem zastrzyku.

Czytaj też:

Zapisy na szczepienia dla nauczycieli na przełomie marca i kwietnia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone