SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pięć ofert na zaprojektowanie obwodnicy Skaryszewa

fot. gddkia.gov.pl

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie 6-kilometrowej obwodnicy Skaryszewa. Inwestycja ta jest ujęta w programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 – poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Najniższą ofertę na kwotę ponad 1,94 mln zł złożyła firma Value Engineering. Kosztorys inwestorski przewidywał, że inwestycja może kosztować nawet ponad 2,2 mln zł.

GDDKiA przekazała, że umowa z projektantem, o ile nie będzie odwołań, zostanie podpisana w IV kwartale. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 35 miesięcy od daty zawarcia. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej przewidywane jest na koniec 2023 r.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Skaryszewa jest wyprowadzenie poza miasto ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 9 z Radomia, w kierunku południowym; jest to ważny szlak komunikacyjny w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i dalej Rzeszowa.

Chodzi o poprawę bezpieczeństwa

Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samym Skaryszewie” – uzasadniła GDDKiA.

Zdaniem Dyrekcji inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu w ruchu dalekobieżnym i regionalnym. Obwodnica będzie stanowiła także uzupełnienie oraz element rozprowadzający ruch z planowanej drogi ekspresowej S12.

GDDKiA zapowiedziała, że jeszcze w tym tygodniu nastąpi otwarcie ofert na zaprojektowanie obwodnic Zwolenia i Łącka.

Program budowy 100 obwodnic w województwie mazowieckim zakłada budowę dziewięciu obwodnic: Ciechanowa, Lipska, Łącka, Ostrołęki, Pułtuska, Siedlec, Skaryszewa, Sokołowa Podlaskiego oraz Zwolenia.

Czytaj też:

W 17 gminach staną samoobsługowe stacje meteorologiczne

Sochaczew. Pieniądze, alkohol i hot-dogi za głos na wskazanego kandydata. Zarzuty dla pięciu osób

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone