SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Pamięć o zmarłych powinna w nas żyć”. Jak przeżywać ten czas?

Cmentarz Bródnowski w Warszawie/fot. RDC

Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Jutro – Dzień Zaduszny. Ksiądz Stanisław Szlassa – psychoterapeuta, przypominał, że ważne jest odróżnienie tych świąt. – Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, kiedy możemy pogłębić naszą relację z Bogiem i wspominać np. naszych patronów. Dzień Zaduszny z kolei to czas wspominania naszych bliskich zmarłych – wyjaśniał gość audycji „Wieczór RDC”.

Dzień Zaduszny to dzień, kiedy powinniśmy wspominać naszych zmarłych, ewentualnie pójść na cmentarz. Pamięć o zmarłych powinna w nas cały czas żyć – mówił ks. Szlassa.

W tym czasie ważna jest też relacja z bliskimi, którzy odeszli i pamięć o nich – zauważył gość Radia dla Ciebie. – To jest pytanie, czy ta osoba w nas żyje i jak żyje. Czy pozwalamy, żeby ona w nas prawdziwie żyła. Żebyśmy mogli rozmawiać o tym, czego nam brakowało, ale i o tym, za co jesteśmy wdzięczni osobie zmarłej, jakie obrazy radosne nosimy w swoim sercu – dodawał.

W tym czasie tysiące osób odwiedza groby swoich bliskich. Ludzie zapalają znicze, zostawiają kwiaty i podkreślają, że choć o zmarłych powinniśmy pamiętać przez cały rok, to Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas wyjątkowy.

Posłuchaj całej rozmowy:

Wieczór RDC: Wszystkich Świętych, Zaduszki, Halloween – materialny i niematerialny aspekt świąt

Czytaj też:

RDC wspomina wybitnych aktorów, muzyków, ludzi nauki i polityki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone