SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Orlen zapowiada inwestycję w Ostrołęce. „Trwają analizy”

Elektrownia w Ostrołęce/fot. RDC

– W Elektrowni Ostrołęka na pewno będzie realizowana inwestycja, cały czas analizujemy, jaka miała by ona być – oświadczył w czwartek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Elektrownia Ostrołęka należy do Energi, którą Orlen planuje przejąć.

Reprezentuję akcjonariuszy Orlenu i ich pieniądze, więc chce kupić Energę po atrakcyjnej cenie. Trwają wyceny. W odpowiednim czasie podejmiemy decyzję – powiedział Obajtek.

Wcześniej minister aktywów Jacek Sasin w wywiadzie prasowym ocenił, że Skarb Państwa powinien sprzedać akcje Energi korzystniej niż po 7 zł za akcję, które oferuje Orlen w wezwaniu.

Obajtek zaznaczył, że „jedno jest pewne”. – W Ostrołęce będzie realizowana inwestycja. Jaki będzie miała wymiar, jaka tak naprawdę będzie, to jest cały czas przez nas opracowywane – oświadczył.

„Chodzi o biznes”

Jak zaznaczył, Orlen patrzy na Energę wyłącznie pod kątem biznesu. – W przypadku Ostrołęki również, będziemy tylko i wyłącznie patrzyć pod kątem biznesu oraz rozwoju tego terenu – podkreślił. – Chodzi przede wszystkim o biznes, a nie o jakąś pomoc społeczną. Oraz generalnie o rozwój regionu – dodał prezes Orlenu.

Odnosząc się do procesu przejęcia Energii Obajtek stwierdził, że analizowany jest „każdy scenariusz”. – Ale na pewno mamy podejście bardzo biznesowe. Nie ma takiego podejścia, że nie ma pieniędzy i szuka się firmy, która jest mocna finansowo i będzie coś finansować – podkreślił.

Czytaj też: PKN Orlen zainwestuje miliard złotych w instalację visbreakingu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone