SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rocznica Bitwy Warszawskiej. Obchody w Ossowie i Wołominie

fot. RDC

Dziś trwają obchody 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920. Z tej okazji w powiecie wołomińskim na Mazowszu zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń, między innymi widowisko plenerowe, rekonstrukcje, pikniki i festyny. Pierwsze uroczystości rozpoczęły się w piątek.

– O godzinie 18:00 uroczysta msza święta w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Po mszy koncert w hołdzie bohaterom 1920 roku – mówił rzecznik Starostwa Powiatowego w Wołominie Karol Szyszko.

W sobotę na Błoniach Ossowskich, w godzinach 11:00-17:00 odbył się piknik wojskowy objęty patronatem Ministra Obrony Narodowej. – Mamy potwierdzonych wyjątkowych gości, medalistów olimpijskich z Tokio. Będzie możliwość bezpośredniego spotkania z naszymi kajakarzami i lekkoatletami – zachęcał rzecznik.

Wojsko zapewniało także mobilny punkt szczepień. Uczestnicy pikniku, bez rejestracji mogli zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

Z kolei wieczorem będą miały miejsce uroczystości patriotyczno-religijne. – O godzinie 19:15 odsłonięcie popiersia na terenie kaplicy w Ossowie w Dolinie Dębów Katyńskich. Jest to popiersie Jana Osińskiego, kapłana ordynariatu polowego Wojska Polskiego, który był jedną z 96 ofiar katastrofy smoleńskiej – mówił Szyszko.

Główne uroczystości zaplanowane są na niedzielę, w Święto Wojska Polskiego. Rozpoczną się o godzinie 9:30 uroczystą mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie. Później zaś, o godzinie 12:30 odbędą się wydarzenia, które co roku przyciągają tłumy. – Rekonstrukcja historyczna oraz piknik z atrakcjami dla całych rodzin. W ubiegłym roku nie mogliśmy zorganizować rekonstrukcji ze względu na obostrzenia sanitarne, w tym roku jednak nam to się udało. Rekonstrukcja zawsze cieszy się dużą popularnością – mówi rzecznik starostwa.

Piknik towarzyszący rekonstrukcji potrwa do godziny 17:00. Uroczystości zostały objęte patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Szczegóły na bitwawarszawska.pl.

Czytaj też:

Płock zyskał nowy mural z marszałkiem Józefem Piłsudskim

Znamy nazwiska 26 kolejnych ofiar reżimów totalitarnych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone