SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Nowy cykl rozmów RDC o zdrowiu i chorobie z ekspertami WUM

Nie tylko COVID! RDC i WUM

W Radiu dla Ciebie rozpoczynamy specjalny cykl rozmów medycznych. W naszym studiu będziemy gościć ekspertów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z różnych dziedzin zdrowia. Codziennie w dwóch audycjach – w „Poranku RDC” i „Popołudniu RDC” – rozmowa na jeden z wybranych tematów. Zaczynamy w poniedziałek 17 stycznia!

Skupiamy się teraz na jednej chorobie, ale to nie znaczy, że inne zniknęły – mówi redaktor naczelny Radia dla Ciebie Grzegorz Chlasta. – Rak prostaty, rak jąder u mężczyzn, choroby układu krążenia, rak piersi, choroby jajników u kobiet, nadciśnienie, cukrzyca, choroby tarczycy, miażdżyca. Lepiej zapobiegać niż leczyć, lepiej wykryć wcześniej – zauważa.

Eksperci dadzą nam odpowiedzi na najważniejsze pytania – dodaje Chlasta. – Jak zapobiegać? Jak leczyć? O jakich badaniach powinniśmy bezwzględnie pamiętać i kiedy je przeprowadzać? Dlaczego tak ważna jest profilaktyka 40 plus? Na co powinni uważać młodzi ludzie? Dlaczego ruch to zdrowie? Jak i dlaczego zadbać o kondycję i odporność naszego organizmu? – wylicza.

Oczywiście nie zapominamy o leczeniu pocovidowym – podkreśla. – Niezwykle ważna jest rehabilitacja po przebytym COVID, to wiem z własnego doświadczenia. Do jakich lekarzy się zwrócić, jakie badania przeprowadzić? Może my już czujemy się lepiej, ale serce czy płuca wymagają jeszcze leczenia powikłań. Nie wolno tego zaniedbywać, bo też jest to sprawa życia i śmierci – zaznacza redaktor naczelny RDC.

Szczegółowy plan pierwszych spotkań

Poniedziałek 17.01.

godz. 8:10 – prof. Zbigniew Gaciong: jak żyć zdrowo w nowym roku, zdrowie mężczyzn w każdym wieku, hipertensjologia, angiologia

godz. 15:10 – prof. Piotr Pruszczyk: zatorowość płucna, nadciśnienie płucne, migotanie przedsionków, powikłania zakrzepowe po szczepieniach

Wtorek 18.01.

godz. 8:10 – prof. Mariusz Kuśmierczyk: leczenie chirurgiczne chorób układu krążenia

godz. 15:10 – prof. Wojciech Lisik: transplantologia, chirurgia

Środa 19.01.

godz. 8:10 – prof. Rafał Krenke: choroby płuc

godz. 15:10 – prof. Marek Kuch: ruch a serce, sprawy studenckie i dotyczące kształcenia

Czwartek 20.01.

godz. 8:10 – prof. Aneta Nitsch-Osuch: szczepienia (nie tylko przeciw COVID-19), epidemiologia i pediatria

godz. 15:10 – prof. Adam Przybyłkowski: choroby przewodu pokarmowego w XXI wieku, alkohol a przewód pokarmowy

Piątek 21.01.

godz. 8:10 – prof. Leszek Czupryniak: cukrzyca, otyłość, zaburzenia metaboliczne

godz. 15:10 – prof. Grzegorz Basak: hematoonkologia, onkologia/WUM liderem konsorcjum, które zwyciężyło w konkursie na opracowanie polskiej terapii adoptywnej (CAR/CAR-T)

Czytaj też:

Wybierz Sportowca Roku 2021 w plebiscycie RDC! Trwa głosowanie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone