SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nela Mała Reporterka zwyciężczynią plebiscytu Bestsellery Empiku 2016

fot. Nela Mała Reporterka

Nela Mała Reporterka zwyciężyła w plebiscycie Bestsellery Empiku za 2016 rok.

Nela Mała Reporterka, laureatka ubiegłorocznych Bestsellerów, otrzymała w tym roku podwójną nominację. Statuetkę otrzymała w kategorii Literatura dla dzieci, za książkę „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”.

Bestsellery Empiku to wyróżnienie dla najchętniej wybieranych przez Polaków książek, płyt, filmów i gier multimedialnych.

Nominowane książki opisują przygody Neli podczas podróży do dalekich krajów, edukują, uczą i pobudzają wyobraźnię dzieci, chociaż często również i dorośli dowiadują się wielu nowych ciekawostek. Książki posiadają dodatkowe treści multimedialne – krótkie filmy, które można oglądać po zeskanowaniu tajnych kodów za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.

Nela nie tylko pisze książki – nagrywa również filmy z podróży po świecie emitowane na antenie TVP ABC oraz prowadzi audycję w Radiu dla Ciebie pt. „Nela i tajemnice świata” [POSŁUCHAJ]. Dzieci uwielbiają słuchać jej opowieści o zwierzętach, przyrodzie i odległych krajach, a spotkania autorskie z Nelą biją rekordy popularności, z frekwencją 1500 osób.

Nela w kanonie lektur

Już niedługo najmłodsi miłośnicy dalekich wypraw będą mogli nie tylko posłuchać młodej reporterki w jej audycji w Radiu dla Ciebie, ale spotkają się również z nią w szkole. Jej opowieść „Nela na kole podbiegunowym” staje się jedną z uzupełniających lektur szkolnych!

Tym razem Nela ma już 11 lat i rusza w daleką podróż do najbardziej mroźnego zakątka świata. W trakcie tej wymagającej wyprawy Nela wyrusza przez śnieżne zaspy psim zaprzęgiem, dowiaduje się jak wygląda codzienne życie maskonurów i tropi niedźwiedzia polarnego!

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone