SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Narkotyki pod Piasecznem. Areszt dla dwóch Chińczyków [ZOBACZ]

fot. KSP

Narkotyki warte około 3,5 miliona złotych nie trafią na czarny rynek. Produkowane pod Warszawą, miały być sprzedawane za granicą. Stołeczni policjanci zlikwidowali plantację marihuany w powiecie piaseczyńskim. Oprócz sześciu kilogramów gotowego suszu, zabezpieczyli ponad 3200 krzewów konopi. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że w ostatnim czasie dwie paczki z nielegalnym towarem zostały wysłane do Hiszpanii.

Wszystko wskazywało na to, że w budynku, w którym wcześniej mieściła się siedziba firmy, może znajdować się plantacja konopi innych niż włókniste – powiedział policjant. Jak dodał, „z informacji funkcjonariuszy wynikało także, że nielegalną uprawą prawdopodobnie zajmują się mężczyźni pochodzący z Azji”.

Specjalny system pielęgnacji

Wyjaśnił, że nad tą sprawą przez kilka tygodni pracowali policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Na posesji „na poziomie piwnicy i garażu funkcjonariusze odkryli nielegalną plantację konopi innych niż włókniste”. – Uprawę roślin wspomagał system sterowania elektronicznego zarządzający nawodnieniem, oświetleniem oraz temperaturą – dodał policjant. W pomieszczeniu były ustawione doniczki z rozsadnikami krzewów i znaczna ilość suszu roślinnego.

Podczas akcji śledczy zabezpieczyli ponad 3,2 tys. konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć około 200 kilogramów marihuany. Przejęli też 6 kilogramów gotowego suszu, którego czarnorynkowa wartość wynosi ponad 3,5 miliona złotych.

W związku z tą sprawą zostało zatrzymanych dwóch obywateli Chin. – Jak ustalili policjanci, 61-letni mężczyzna miał opiekować się uprawą, natomiast 43-latek – przewozić gotowy susz do magazynu na terenie Warszawy, gdzie prawdopodobnie był on pakowany i wysyłany do krajów na terenie Europy – przekazał policjant. Według śledczych, w ostatnim czasie z tej posesji wysłano dwie paczki z narkotykami do Hiszpanii.

Współpraca z hiszpańskimi służbami

Mrozek poinformował, że policjanci nawiązali współpracę z kolegami z Hiszpanii. – Okazało się, że w przesłanych z Warszawy przesyłkach znajdowały się nasiona konopi oraz sprzęt i przedmioty służące do ich uprawy – dodał.

Zatrzymani obywatele Chin usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Piasecznie zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste i wytwarzania środków odurzających. Dodatkowo 43-latkowi zarzucono przerobienia paszportu Republiki Chińskiej. Obaj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Grożą im co najmniej 3 lata więzienia.

Według śledczych sprawa ma „charakter rozwojowy”.

Czytaj też:

Radiowóz zderzył się z osobówką. Policjanci trafili do szpitala

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone