SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Na pętli Wilanów działa największa stacja ładowania autobusów

fot. MZA

Sześć nowych ładowarek dla autobusów elektrycznych działa już na pętli Wilanów. To największa stacja w stolicy – poinformowały w poniedziałek Miejskie Zakłady Autobusowe.

Sześć ładowarek na pętli Wilanów zostało dopuszczonych do użytkowania przez Urząd Dozoru Technicznego i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Łącznie dysponują mocą 2,4 MW. Jak poinformowały MZA, zapewnią prąd autobusom elektrycznym obsługującym linie 116, 180 i E-2. Dwie pierwsze linie będą miały już teraz możliwość ładowania na obydwu krańcach.

24 ładowarki i 160 stanowisk ładowania wtyczkowego

W tej chwili Miejskie Zakłady Autobusowe posiadają już 24 ładowarki pantografowe dużej mocy na krańcach Chomiczówka, Esperanto, Konwiktorska, Nowodwory, Spartańska, Szczęśliwice i Wilanów oraz na terenach Spółki przy Ostrobramskiej, Stalowej, Włościańskiej i Woronicza. Służą do szybkiego uzupełniania baterii 160 autobusów elektrycznych Miejskich Zakładów Autobusowych. W ciągu dwudziestu minut postoju można naładować około połowy pojemności baterii.

Oprócz ładowarek o wysokiej mocy, MZA posiada też 160 stanowisk ładowania wtyczkowego, które służą do wolnego ładowania podczas dłuższego postoju na zajezdni.

„W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych stacji na krańcach Browarna i Młynów oraz dodatkowego punktu przy ulicy Konwiktorskiej. W trakcie procesu inwestycyjnego są też krańce Bielańska i Natolin Północny” – poinformowały Miejskie Zakłady Autobusowe.

Czytaj też:

Kierowcy MZA: żądamy podpisania protokołu rozbieżności

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone