SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Mieszkania na start” w Płocku. 30 rodzin odebrało klucze

fot. Pexels

Trzydzieści kluczy do mieszkań z programu „Na Start” w Płocku już w rękach młodych najemców. Lokale znajdują się w odnowionej kamienicy przy ulicy Sienkiewicza. Mają od 30 do 70 metrów kwadratowych.

Nowe, przestronne i jeszcze pachnące świeżością. 30 rodzin odebrało dziś klucze do swoich mieszkań w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy przy Sienkiewicza 38 w Płocku. Wszystkie mieszkania powstały z myślą o młodych płocczanach, którzy złożyli wnioski do miejskiego programu „Mieszkania na start”. – Trzeba było trochę poczekać i zgromadzić jak najwięcej punktów, ale było warto. Cieszymy się, że się udało. Troszkę ponad pół roku na rok temu złożyliśmy wniosek. Głównie punkty się liczą, trzeba było kilka lat pracować w mieście, studia i dzieci… Uzbieraliśmy 29 punktów – mówią nowi lokatorzy.

Urząd Miasta cały czas przyjmuje wnioski do programu „Mieszkania na start”. Przypomnijmy, że program, adresowany jest do ludzi w wieku 18-35 lat, ma zapewnić im stabilność sytuacji mieszkaniowej na początku dorosłego życia, aby mogli skupić się na rozwoju zawodowym i osobistym. – To powód do radości, dlatego że to jest kamienica, która była w bardzo złym stanie. Mimo różnych propozycji co do losu tej kamienicy udało się, żeby ona nabrała dawnego blasku i żeby ponownie cieszyła naszych mieszkańców – mówi wiceprezydent ds. komunalnych Piotr Dyśkiewicz.

Mieszkania na start w Płocku można wynajmować maksymalnie na 10 lat. Są one przeznaczone dla osób, które już zarabiają, ale nie stać ich jeszcze na kupno własnego mieszkania. Szczegóły dostępne są na stronie www.plock.eu.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone