SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mieszkańcy gminy Tarczyn przeciwni asfaltowaniu leśnej drogi

fot. Leśna Polana i Przyjaciele/Facebook

Mieszkańcy gminy Tarczyn przeciwni asfaltowaniu leśnej drogi. Chodzi o część miejscowości Prace Duże – Leśną Polanę. To właśnie tam znajduje się ulica Wacława Lipnickiego. – To absurd, aby w nią ingerować – mówił w audycji „Jest sprawa” protestujący mieszkaniec Mariusz Włoczkowski.

Z ogromnym zdziwieniem przyjmuję teraz sytuację, gdzie po środku tej enklawy przyrodniczej ma powstać droga. Droga, do której nie ma podobnej w obrębie kilkunastu kilometrów, bo ma być to droga 12-metrowa asfaltowa, która dołącza do dróg, które nie posiadają nawet chodników – mówił na naszej antenie Mariusz Włoczkowski.

Popiera nas wiele osób – dodała okoliczna mieszkanka Urszula Maj. – Pozwoliliśmy sobie w wersji papierowej wystosować sprzeciw społeczny, na papierze, tylko z Prac Dużych i okolic, jest nas już 300 osób – wskazała.

Na zarzuty odpowiedzieli przedstawiciele urzędu w Tarczynie.

Planowana droga nie będzie tak szeroka – powiedział sekretarz gminy Marcin Kiliański. – Myślę, że nawet z tych 12 metrów, ta szerokość będzie 9. Pas drogi jest 12 metrów, natomiast to 6 metrów asfaltu, 2 – pasa zieleni i zgodna z przepisami ścieżka rowerowa – wyjaśnił.

Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz powiedziała natomiast, że w okolicy jest coraz więcej samochodów.

Widzimy, że tych samochodów i wszelkich środków ruchu przybywa bardzo ogromnie. Jest to zagrożenie bezpieczeństwa. Kiedy mamy równolegle ulicę, która jest w planie przestrzennym zagospodarowania, jest własnością gminy, żeby to ucywilizować – tłumaczyła.

Z Leśną Polaną są związane znane osoby ze świata kultury. Swoje letnisko miał tam np. Mieczysław Fogg.

Posłuchaj całej rozmowy:

Jest sprawa: Czy Leśna Polana pozostanie leśną enklawą?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone