SŁUCHAJ ONLINE
MENU

M. Rosa: nie wróżę przełomu po rozmowie opozycji z prezydentem

Monika Rosa/fot. RDC

Nie liczymy na przychylność prezydenta – posłanka Nowoczesnej Monika Rosa apelowała w „Polityce w południe” o powściągliwość w prognozach przed popołudniowym spotkaniem prezydenta Andrzeja Dudy z opozycją. Tematem są zmiany w systemie sądownictwa.

Monika Rosa na antenie Radia dla Ciebie podkreśliła, że według niej stawką są niezależne sądy, o które trzeba zawalczyć. – Zawsze warto się spotykać. Szczerze mówiąc, po ostatnich działaniach prezydenta Andrzeja Dudy nie wróżę szczęśliwego rozwiązania dla systemu sądownictwa w Polsce. Wydaje mi się, że prezydent wyjdzie i powie, że była to dobra, konstruktywna rozmowa w miłej atmosferze, że wysłuchał opinii wszystkich stron, jednak koniec końców skłania się ku stanowisku Prawa i Sprawiedliwości, według którego trzeba podpisać ustawę kagańcową – mówiła Rosa.

Spotkanie trwa od 17.00. Apelowały o nie Koalicja Obywatelska, Koalicja Polska-PSL-Kukiz’15 i Lewica.

Projekt nowelizacji ustawy o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym, który ma być omawiany podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami opozycji, mówi m.in. o zmianach w obsadzie sądów oraz innym sposobie wyboru prezesa Sądu Najwyższego. Ustawa nakłada też na sędziów odpowiedzialność dyscyplinarną, m.in. za kwestionowanie stosunku służbowego innego sędziego lub skuteczności jego powołania.

Posłuchaj:

Polityka w południe: Monika Rosa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone