SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Kwarantanna w Hi-Fi”. Koncert Kuby Stankiewicza NA ŻYWO w RDC!

Kwarantanna w Hi-Fi - koncert Kuby Stankiewicza/fot. RDC

Jeden z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych – Kuba Stankiewicz będzie bohaterem trzeciej odsłony cyklu koncertów „Kwarantanna w Hi-Fi” w studiu Radiu dla Ciebie. Transmisja występu dziś o 18:00 na antenie RDC, rdc.pl oraz na naszym kanale w serwisie YouTube. Zapraszamy!

Kuba Stankiewicz zawsze zachwyca swoją grą, ale też na nowo odkrywa autorów – mówi prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz. – (…) chyba dlatego, że studiował za oceanem, zajął się tymi Polakami, którzy zrobili wielką karierę w Hollywood – pisali muzykę do największych filmów. Te utwory usłyszymy podczas koncertu, a więc Bronisław Kaper, Victor Young, Henryk Wars – dodaje.

Kuba Stankiewicz wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na dźwięk i wyczuciem przestrzeni. Na profesjonalnej scenie debiutował w połowie lat 80. w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego, z którym koncertował m.in. w Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Jest laureatem nagrody Oscara Petersona oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Waszyngtonie. Po powrocie do kraju założył własny zespół. Prowadzi klasę fortepianu na Kierunku Jazzowym Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Pianista wystąpi w ramach trzeciej odsłony cyklu koncertów fortepianowych w studiu Radia dla Ciebie, pod nazwą „Kwarantanna w Hi-Fi”. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który udostępnił RDC profesjonalny instrument – koncertowy fortepian firmy Yamaha, pierwotnie przeznaczony dla uczestników tegorocznego Konkursu Chopinowskiego.

W drugiej odsłonie wystąpił Karol Radziwonowicz. Cykl swoim występem zainaugurował 11 czerwca Adam Makowicz. Z kolei 23 lipca wystąpi młoda, znakomita, rewelacyjna Julia Kociuban – odkrycie młodej pianistyki – zapowiada Tadeusz Deszkiewicz.

Później zagrają także m.in. Włodzimierz Nahorny, Beata Szałwińska czy Andrzej Jagodziński.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane będą na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl i na kanale RDC w serwisie YouTube.

Posłuchaj:

Trzeba marzyć: Kuba Stankiewicz

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone