SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Dziś 10 rejsów w ramach akcji „Lot do domu”

Koronawirus. Pasażerowie w hali portu lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie/fot. PAP/Marcin Obara

W niedzielę zostanie zorganizowanych 10 rejsów do Warszawy w ramach akcji „Lot do domu”, w tym m.in. z Londynu, Chicago, Paryża czy Cancun – poinformowało na Twitterze ministerstwo spraw zagranicznych.

Planowane loty czarterowe do Warszawy odbędą się w niedzielę z Singapuru, Londynu, Edynburga, Amsterdamu, Bergen, Sztokholmu, Paryża, Chicago, Limy i Cancun.

Operacja „LOT do Domu” rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. Jak informował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, zakończenie akcji planowane jest do 5 kwietnia, jednak w dalszym ciągu będą się odbywały pojedyncze loty na mniejszą skalę.

Daty i miejsca lotu można sprawdzić TUTAJ. Na stronie internetowej można też dokonać rezerwacji biletu. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w siatce połączeń PLL LOT, np. Maltę czy Reykjavik.

Za powrót do Polski organizowanym przez LOT specjalnymi lotami podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca rząd.

Czytaj też:

Koronawirus. Akcja „LOT do Domu”. Pierwszy specjalny rejs z Londynu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone