SŁUCHAJ ONLINE
MENU

W sobotę odbył się koncert w rocznicę śmierci Fryderyka Chopina

Kościół Świętego Krzyża w Warszawie/fot. Archidiecezja Warszawska

O godz. 20 w sobotę 17 października – w 171 rocznicę śmierci Fryderyka Chopina – w stołecznej Bazylice Świętego Krzyża, gdzie spoczywa serce kompozytora, odbył się koncert z udziałem Szymona Nehringa i Jana Englerta – poinformowano na stronie internetowej MKiDN.

Wcześniej przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina złożyli kwiaty pod urną z sercem kompozytora.

Organizatorem koncertu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Wg informacji zamieszczonej na stronie MKiDN wykonawcami będą Szymon Nehring – fortepian oraz Jan Englert – recytacja.

„W programie znajdą się utwory Fryderyka Chopina oraz poezja Czesława Miłosza i Cypriana Kamila Norwida – którego 200. rocznicę urodzin będziemy obchodzić w przyszłym roku” – napisano.

Jak zaznaczono – w związku z wprowadzeniem czerwonej strefy – w koncercie w Bazylice Świętego Krzyża może wziąć udział ograniczona – do 200 – liczba słuchaczy. „Wejście na koncert jest możliwe wyłącznie po wypełnieniu oświadczenia o stanie zdrowia, które będzie dostępne przed wejściem do Bazyliki” – podano.

Organizatorzy poinformowali ponadto, że wejście na koncert do Bazyliki możliwe jest wyłącznie od ul. Krakowskie Przedmieście. Przypomniano również o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.

Czytaj też: Muzyka biblijna i barokowa w operze „Hiob” K. Dębskiego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone