SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Jechał po alkoholu i narkotykach. Twierdził, że prawo jazdy ma z Afryki

fot. Policja w Mławie

Policja z Mławy zatrzymała 38-letniego mieszkańca Poznania, który kierował samochodem po spożyciu alkoholu i narkotyków. Mężczyzna, jak okazało się podczas kontroli, nie miał uprawnień do kierowania. W rozmowie z policjantami stwierdził, że posiada elektroniczne prawo jazdy z Afryki.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do zatrzymania 38-letniego mieszkańca Poznania doszło w poniedziałek na jednej ze stacji paliw przy drodze krajowej nr 7 – pracownicy placówki powiadomili funkcjonariuszy ruchu drogowego o kierującym oplem, który może być pod wpływem alkoholu.

Jechał bez uprawnień

Mężczyzna postanowił zatankować samochód w drodze do Gdańska i znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. W rozmowie z policjantami twierdził, że ma elektroniczne prawo jazdy z Afryki. Okazało się, że mężczyźnie cofnięto uprawnienia do kierowania. Ponadto samochód, którym jechał, nie miał aktualnych badań technicznych – przekazała rzeczniczka mławskiej policji.

Zaznaczyła przy tym, iż z uwagi na zachowanie 38-latka został on poddany badaniu na obecność narkotyków w organizmie, a przeprowadzony test okazał się pozytywny. – Od mężczyzny pobrano krew do dalszej weryfikacji, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony – dodała asp. szt. Pawłowska. Jak podkreśliła, zatrzymany odpowie teraz przed sądem.

Czytaj też:

Wypadek w Romanowie. Trzeba powołać biegłego z zakresu genetyki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone