SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Stefaniak: jeśli chodzi o wybory do sejmików i rad powiatów, idziemy pod własnym szyldem

fot. RDC

– PiS chciałoby, żeby kampania samorządowa była bardzo mocno osadzona w tych realiach centralnych, jak kampania do parlamentu, bo oni po prostu nie rozumieją samorządu – mówił w RDC Jakub Stefaniak, rzecznik PSL.

PSL od początku konsekwentnie mówiło, że jeśli chodzi o wybory samorządowe, do sejmików i rad powiatów idziemy pod własnym szyldem – podkreślił gość audycji. – Natomiast jeśli chodzi o wybory na prezydentów, burmistrzów czy wójtów, możemy rozmawiać z różnymi środowiskami, także bezpartyjnymi – powiedział Stefaniak i dodał, że chodzi o to, żeby wybrać najlepszego kandydata. – Dzisiaj warto by było poczekać, aż PO dogada się z Nowoczesną, np. jeśli chodzi o Warszawę, bo to oni się kłócą. Być może będzie taka sytuacja, że pogodzi ich ktoś trzeci – stwierdził polityk. – PSL nie musi mieć kompleksów – zaznaczył.

PiS chciałoby, żeby kampania samorządowa była bardzo mocno osadzona w tych realiach centralnych, jak kampania do parlamentu, bo oni po prostu nie rozumieją samorządu – ocenił gość RDC. – Więc będą próbowali narzucać taki ton, ale tu nie o to chodzi. PSL ma tę właściwość, że czuje samorządy – mówił.

Zdaniem Stefaniaka, warto „posłuchać kogoś mądrzejszego i bardziej doświadczonego” i spróbować zbudować taki sojusz, który będzie najlepszy dla mieszkańców. – Jak nie będzie dobrego gospodarza, to nie będzie cierpiał z tego powodu prezes Kaczyński czy przewodniczący Schetyna, tylko ci, którzy mieszkają na danym terenie, bo nie będą mieli inwestycji, rozwoju, nie pozyskają funduszy – przekonywał gość RDC.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone