SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego w kwietniu 2021 r.

Piotr Alexewicz zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Fot. Facebook/Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Znamy szczegóły dotyczące eliminacji do XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Jak poinformował w poniedziałek dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Artur Szklener, odbędą się one między 8 a 19 kwietnia przyszłego roku.

XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina z powodu pandemii koronawirusa został przełożony o rok. Odbędzie się od 2 do 23 października 2021 roku. Eliminacje ostatnio były zaplanowane na wrzesień bieżącego roku.

Skład eliminacji bez zmian

Pragniemy zapewnić wszystkich zainteresowanych, że dokładamy wszelkich starań, aby osiemnasta edycja Konkursu Chopinowskiego była dokładnie taka, jak oczekiwaliśmy, by wpisała się we wspaniałą, budowaną przez dekady tradycję tego wydarzenia. W Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina trwają obecnie intensywne prace nad przeniesieniem Konkursu na rok 2021 – mówił cytowany na stronie Instytutu F. Chopina dyrektor placówki Artur Szklener.

Lista uczestników dopuszczonych do eliminacji konkursu pozostaje bez zmian, ważność zachowają także bilety zakupione przez widzów.

Zainteresowanie słuchaczy

Wszystkie bilety na tegoroczny Konkurs Chopinowski rozeszły się w trzy godziny! Publiczność z całego świata chciała masowo wręcz uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu muzycznym. Niestety, z powodu pandemii, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że w październiku tego roku będą mogły być organizowane wydarzenia masowe z udziałem publiczności. Wszyscy zgadzamy się chyba, że konkurs bez publiczności – choć technicznie możliwy – nie miałby większego sensu – zwrócił uwagę minister kultury Piotr Gliński, cytowany w komunikacie MKiDN.

Z 502 zgłoszeń, które wpłynęły na konkurs, do udziału w eliminacjach dopuszczono 164 pianistów z 33 krajów. Najwięcej, bo 43 osoby, to Chińczycy, 31 osób jest z Japonii, zagra też 18 Polaków oraz 16 pianistów z Korei Południowej.

Czytaj też:

Konkurs Chopinowski przełożony na 2021 rok. „Szczegóły 14 maja”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone