SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Dom Muzyki” w Rudzie. Miejsce dla artystów w potrzebie

Dom Muzyki w Rudzie/fot. www.dommuzyki.com

W miejscowości Ruda powstaje Dom Muzyki. Będzie to miejsce pracy twórczej dedykowane twórcom z niepełnosprawnościami, zapewni wsparcie sztuce i potrzebującym artystom. O tej wyjątkowej inicjatywie rozmawiali goście audycji „Jest sprawa” na antenie Radia dla Ciebie.

To pionierski pomysł – powiedział w Radiu dla Ciebie Tomasz Kopeć z Polskiej Fundacji Muzycznej. – Nie ma takiego miejsca gdzie muzyk, który znajdzie się w kłopotach, który potrzebuje opieki, wsparcia i kontaktu z własnym środowiskiem, mógłby przebywać – dodał.

Z kolei Wojciech Konikiewicz ze Związku Zawodowego Muzyków RP wskazywał, że artyści nie mają teraz zapewnionej odpowiedniej opieki. – To się kończy takim tragediami jak odejście Tomka Szukalskiego, ale nie tylko. Trzeba przypomnieć skandaliczny przypadek Marty Mirskiej i jej małżonka, z zawodu perkusisty, którzy zmarli z głodu, z niedożywienia na początku lat 90-tych – dodał.

Jak powiedział Andrzej Kowalczyk ze Stowarzyszenia Dom Muzyki – inwestycja zostanie zrealizowania tylko dzięki wsparciu innych osób i organizacji pozarządowych. – Budynek od strony technicznej jest prawie wykończony. Strych jest gotowy i kończymy prace w kolejnych pomieszczeniach. Remont jest finansowany ze środków pozyskiwanych dzięki wsparciu muzyków – dodał.

Otwarcie Domu Muzyki zaplanowano na czerwiec.

W sobotę o godzinie 18 w Hali Sportowej w Cegłowie odbędzie się koncert charytatywny ze zbiórką na ostanie prace wykończeniowe. Koncert będzie transmitowany przez Radio dla Ciebie.

Słuchaj też:

Jest sprawa: Dom Muzyki. Miejsce przyjazne sztuce i artystom

Czytaj też:

Zbiórka na Dom Muzyki. Radio dla Ciebie zaprasza na wyjątkowy koncert w Cegłowie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone