SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Afera dopingowa w Pogoni Siedlce. Klub z karą odjęcia punktów

Stadion Pogoni Siedlce/fot. Wikimedia Commons

Sezon 2020/21 piłkarska drużyna Pogoni Siedlce rozpocznie z sześcioma ujemnymi punktami. Taką karę nałożyła Komisja Dyscyplinarna PZPN za to, że siedmiu piłkarzy klubu w październiku ubiegłego roku skorzystało z niedozwolonego wspomagania farmakologicznego w postaci infuzji dożylnych.

W grudniu przez Polską Agencję Antydopingową indywidualnymi, półrocznymi dyskwalifikacjami zostali ukarani sami piłkarze. Zgodnie z obowiązującą listą substancji i metod zabronionych niedozwolone są infuzje dożylne i (lub) iniekcje o objętości większej niż 100 ml w okresie 12 godzin, z wyłączeniem tych przyjętych w uzasadnionych przypadkach w trakcie hospitalizacji, zabiegów chirurgicznych lub badań klinicznych.

Kroplówki przed meczem z Górnikiem

Sprawa dotyczy stosowania kroplówek o niedozwolonej objętości, które siedmiu piłkarzy Pogoni Siedlce dostało w tygodniu poprzedzającym ligowy mecz z Górnikiem Łęczna jesienią ubiegłego roku. W Polskiej Agencji Antydopingowej sprawa wówczas zakwalifikowana została jako podejrzenie stosowania dopingu. Śledztwo prowadzi także Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Po 30. kolejkach 2. ligi Pogoń zajmuje ósme miejsce w tabeli i wciąż ma szansę na awans. Bez względu na to, na którym poziomie zespół będzie rywalizował w sezonie 2020/21, przystąpi do niego z sześcioma ujemnymi punktami.

Czytaj też:

Doping w Pogoni Siedlce. Były trener i klubowy lekarz z zarzutami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone