SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Odrzywół. Prezydent: jeśli kogoś uraziłem – proszę, żeby mi wybaczył

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami gminy Odrzywół/fot. PAP/Leszek Szymański

Jeżeli ktoś się poczuł urażony tym, co powiedziałem lub jak się zachowałem w czasie kampanii wyborczej, czy w ciągu ostatnich pięciu lat, proszę, żeby mi wybaczył i dał szansę na poprawę przez następne pięć lat – powiedział w poniedziałek w Odrzywole w powiecie przysuskim prezydent Andrzej Duda.

Według danych zamieszczonych na stronie PKW w niedzielnym głosowaniu w II turze wyborów prezydenckich Duda uzyskał w gminie Odrzywół wynik 86,31 proc. Jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego poparło 13,69 proc. uprawnionych do głosowania.

A. Duda: proszę o szansę na poprawę

Prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Odrzywołu dziękował za oddanie na niego głosu. – Ogromnie dziękuję za ten niezwykły, wspaniały rezultat, który dzięki państwa głosom, dzięki państwa determinacji wyborczej tutaj osiągnąłem. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wsparli i w wyborach swoimi głosami i wcześniej w czasie kampanii. Jestem ogromnie za to wdzięczny i muszę powiedzieć, że jestem wzruszony – podkreślił Duda.

Prezydent zaznaczył, iż trudno się nie zgodzić z tymi, którzy martwią się, że jesteśmy podzielonym narodem. – Ale przede wszystkim chcę podkreślić w tym kontekście jedno – tak to była bardzo ostra kampania, pewnie momentami za ostra. I tak jak powiedziałem wczoraj, jeżeli ktoś się poczuł urażony tym, co powiedziałem lub tym jak się zachowałem, czy to w czasie kampanii, czy w ciągu ostatnich pięciu lat proszę, żeby wybaczył mi i dał też szansę na to, żeby poprawić się przez następne pięć lat – zaznaczył Andrzej Duda.

„Szacunek drogą do zespolenia Polaków”

Prezydent przekonywał, że wiele razy zastanawiał się, co można zrobić, by zespolić i uczynić Polaków zgodną wspólnotą. – Droga do tego jest tylko jedna: szacunek – zauważył. – Proszę i będę w nieskończoność apelować o szacunek – mówił Andrzej Duda.

Podkreślił, że szacunek należy okazywać niezależnie od poglądów czy zachowań innych. Jak dodał, niezwykle ważne jest, by momentami powstrzymać się od „nieodpowiednich” słów. – Słowa ranią, potrafią bardzo ranić; żeby starać się wybaczyć, jeśli takie słowa padły wobec nas. Żeby starać się jakoś spokojnie nad tym przejść, nie uderzać mocnym, ostrym słowem – wskazał prezydent. Zaznaczył, że trudno jest znaleźć inną drogę do wspólnoty niż wzajemny szacunek.

Powrót do dynamicznego rozwoju

Wiele przed nami, ten czas niesie ogromną szansę – powiedział Duda. Podkreślił, że z epidemią koronawirusa oraz z kryzysem gospodarczym Polska dobrze sobie poradziła. Jak zauważył, nasz kraj ma „bardzo dobre wyniki na tle innych krajów europejskich”. – Mamy drugie najniższe bezrobocie po Czechach, mamy niewielkie straty gospodarcze – ocenił.

Mówił o wysiłku jakiego podjęło się państwo przekazując wsparcie dla przedsiębiorstw i pracowników w ramach tarczy antykryzysowej. – To jest 100 mld zł, aż trudno w to uwierzyć, ale dzięki temu osłoniliśmy 5 mln miejsc pracy. I to jest cenniejsze niż wszystko, bo najważniejsze, żeby była praca, żeby rodziny utrzymały się pomimo trudności na powierzani, żeby nikt nie popadł w nędzę – podkreślił.

Wierzę w to, że przed nami od strony gospodarczej dobre lata – powiedział Duda. Powołał się na ekspertów, którzy „przewidują, że już w przyszłym roku powinniśmy wrócić na drogę dynamicznego rozwoju gospodarczego” i osiągnąć wzrost gospodarczy „nawet ponad 4 proc. – czyli tak jak było średnio w latach 2016-2019”.

Czytaj też:

Policja podsumowała ciszę wyborczą. Ponad pół tysiąca incydentów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone