SŁUCHAJ ONLINE
MENU

40 mln złotych na klinikę „Budzik” na Bródnie. „Potrzebujący czekają”

fot. PAP/Tomasz Gzell

Ministerstwo Sprawiedliwości przekaże prawie 40 milionów złotych na budowę kliniki „Budzik” dla dorosłych. Umowę podpisali szef resortu Zbigniew Ziobro i szefowa fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk. W uroczystości uczestniczyła żona prezydenta Andrzeja Dudy Agata Kornhauser-Duda.

Zbigniew Ziobro powiedział, że pieniądze pochodzą z funduszu sprawiedliwości, którego celem jest pomoc dla osób w wyjątkowo trudnej sytuacji. Zaznaczył, że ma on za zadanie umożliwić tym osobom oraz ich rodzinom powrót do normalnego życia.

Pierwsze takie badania

Ewa Błaszczyk podkreśliła, że dzięki dofinansowaniu uda się dokończyć budowę kliniki i rozpocząć przyjmowanie pacjentów. Zaznaczyła, że środki pozwolą także na sfinansowanie badań naukowych i badawczych – m.in. pierwszych na świecie badań w zakresie śpiączki.

Jest to niezwykle ważna inicjatywa, zwłaszcza zważywszy na liczbę osób oczekujących na profesjonalną pomoc – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Podkreśliła, że dzięki klinice fundacja będzie mogła rozszerzyć działalność.

Klinika na Bródnie

Nowa klinika fundacji „Akogo?” powstanie na terenie Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Jak podkreśliła żona prezydenta stworzenie takiej placówki dla osób powyżej 18. roku życia to element rozwiązania istotnego problemu, ponieważ często osoby dorosłe musiały zrezygnować z leczenia w klinice dziecięcej.

Klinikę Budzik dla dzieci otwarto w 2012 roku przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Znajdują się w niej pacjenci w stanie śpiączki, po ciężkich urazach centralnego układu nerwowego.

Czytaj też:

Zwycięski projekt. Są pieniądze na budowę „Budzika dla dorosłych”

Obok Szpitala Bródnowskiego powstanie klinika „Budzik” dla dorosłych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone