SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Ponad 100 interwencji strażaków na Mazowszu przez silny wiatr

Silny wiatr na Mazowszu, zdj. ilustracyjne/fot. OSP Łomianki/Twitter

Z powodu silnego wiatru od wczoraj do dziś do godziny 6:00 strażacy w cały kraju interweniowali ponad 1400 razy, w tym 110 na Mazowszu. Jak przekazał Karol Kierzkowski z mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej, strażacy głównie usuwali powalone drzewa i połamane gałęzie.

Według wyliczeń strażaków najwięcej interwencji odnotowano w województwach: pomorskim – 260, zachodniopomorskim – 252, warmińsko-mazurskim – 250 oraz mazowieckim – 110.

Pracy jest sporo, ale na szczęście bez większych zniszczeń – relacjonuje rzecznik mazowieckich strażaków Karol Kierzkowski. – Działania polegały na usuwaniu przewróconych drzew czy połamanych gałęzi. Nikomu nic się nie stało, nie ma też większych uszkodzeń na budynkach – mówi.

Interwencje rozłożyły się mniej więcej równomiernie w centralnej części województwa mazowieckiego, a więc w Warszawie i dookoła stolicy w każdym z powiatów po pięć interwencji. Gdzieniegdzie mogą jeszcze być niebezpieczne zjawiska jak naderwana gałąź czy przewrócone drzewo. Apelujemy, żeby takie sytuacje zgłaszać na numer alarmowy 998 – informuje Kierzkowski.

Dzisiaj wciąż mogą być trudne warunki pogodowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed wiatrem dla naszego regionu. – Wiatr może mieć prędkość do 70-80 km/h, więc spodziewamy się, że mogą być jeszcze jakieś zniszczenia, ale nie będą to trąby powietrzne, które mogą znacząco uszkodzić budynki – zaznacza rzecznik strażaków.

Według prognoz IMGW dziś rano silny wiatr będzie wiał na terenie całego kraju. Najmocniejsze porywy spodziewane są nad morzem i na Pomorzu, gdzie mogą osiągać prędkość do 80 km/h. W głębi lądu siła wiatru będzie nieco mniejsza i stopniowo malejąca w ciągu dnia. Ponadto w centrum i na wschodzie Polski mogą występować przelotne opady deszczu.

Czytaj też:

Alert IMGW dla Mazowsza. Podmuchy wiatru nawet do 90 km/h

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone