Ksawery Masiuk Sportowcem Listopada na Mazowszu w plebiscycie RDC!

• 18.12.2023 11:35

• Aktualizacja: 15:25 19.01.2024

Ksawery Masiuk Sportowcem Listopada na Mazowszu. Pływak pokonał w plebiscycie „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie tenisistkę Igę Świątek i pięściarza Michała Cieślaka.

Ksawery Masiuk to jeden z największych talentów w polskim sporcie. W listopadzie świetnie spisał się w mistrzostwach Polski. Zdobył aż 6 medali, w tym 5 złotych. Zawodnik klubu G-8 Bielany uzyskał też minimum na Igrzyska Olimpijskie na 200 metrów stylem grzbietowym. Masiuk to multimedalista juniorskich mistrzostw świta i Europy. Zdobył ich 18, ma też na koncie jeden brązowy medal seniorskich mistrzostw globu.

W naszym plebiscycie wyprzedził Igę Świątek, która w listopadzie wygrała turniej WTA Finals i wróciła na pierwsze miejsce w światowym rankingu oraz Michała Cieślaka. Pięściarz z Radomia obronił tytuł mistrza Europy, wygrywając w Zakopanem z groźnym Tommym McCarthym.

Ksawery Masiuk dołączył do grona kandydatów na sportowca roku 2023 na Mazowszu.

Można już zgłaszać kandydatów na Sportowca Grudnia na Mazowszu. Wystarczy wysłać maila z nazwiskiem i krótkim uzasadnieniem na adres: sport@rdc.pl.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych albo online na www.rdc.pl/player.