Pływające molo nad zalewem Muchawka w Siedlcach nie powstanie

  • 03.11.2023 15:36

  • Aktualizacja: 14:50 03.11.2023

Nowoczesne, pływające molo nad zalewem Muchawka w Siedlcach nie powstanie. Miasto zrezygnowało z pomysłu. Zamiast nowego pomostu za 800 tysięcy mieszkańcy dostaną wyremontowaną starą konstrukcję.

Siedlce zrezygnowały z pomysłu budowy nowego mola nad zalewem Muchawka. Stare i zniszczone, które jest tam obecnie miało zostać zastąpione przez pływający na pływakach pomost. Zamiast nowego obiektu za 800 tysięcy złotych mieszkańcy dostaną wyremontowaną starą konstrukcję. 

Chodzi o oszczędności – mówi naczelnik wydziału programów rozwojowych w urzędzie miasta Siedlce, Dariusz Godlewski.

W pierwszym jakby wariancie wnioskowaliśmy o wymianę całego pomostu, łącznie z konstrukcją stalową, która okazała się na tyle dobra, że wydawanie pieniędzy miejskich na wymianę tego pomostu - bo przecież jak ponad połowa, to by był koszt własny miasta - okazała się nie celowa.  Po dogłębnej analizie okazało się, że konstrukcja stalowa jest dobra. Ona nie jest równa, ale to, co jest dla nas ważne jest stabilna – informuje Godlewski.

Dlatego ostatecznie urzędnicy postanowili, że w obecnym pomoście wymienione zostaną jedynie deski i dobudowana bariera od strony zewnętrznej.

W efekcie koszt inwestycji zmniejszył się o pół miliona – z 800 do niecałych 300 tysięcy złotych.

Czytaj też: Utrudnienia jednak później. Zmiana terminu zamknięcia wiaduktu w Siedlcach

Źródło:

RDC

Autor:

Beata Głozak/AP

Kategorie: