Prokurator prowadziła auto pod wpływem alkoholu w kwietniu. Do dziś nie została przesłuchana

  • 25.08.2023 15:33

  • Aktualizacja: 15:28 25.08.2023

Prokurator, która w kwietniu prowadziła auto pod wpływem alkoholu, nadal nie została przesłuchana. Jak dowiedziało się Radio dla Ciebie, kobieta odwołała się od decyzji o uchyleniu jej immunitetu. Nie jest jeszcze znany termin rozpoznania odwołania.

Choć od zdarzenia minęły ponad cztery miesiące, prokurator prowadząca auto pod wpływem alkoholu, nie została jeszcze przesłuchana.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie podała, że termin rozpoznania odwołania, które złożyła pani prokurator z Radomia, nie jest jeszcze znany. To z kolei oznacza, że wciąż nie wiadomo, kiedy zostaną wykonane czynności procesowe z jej udziałem.

Kobieta została zatrzymana w nocy 15 kwietnia. Miała ponad dwa promile alkoholu. Po tym zdarzeniu zawieszono ją w pełnieniu obowiązków służbowych i pozbawiono immunitetu.

– Uchwałą Izby Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego zezwolono na pociągnięcie prokurator do odpowiedzialności karnej, czyli został uchylony jej immunitet, co powoduje, że będzie można wykonać czynności związane z ogłoszeniem zarzutów – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

Kobieta jest pracownikiem jednej z prokuratur rejonowych z długoletnim stażem.

Czytaj też: Apteki w Pionkach i w Iłży ze zmienionym systemem nocnych dyżurów

Źródło:

RDC

Autor:

Iwona Rodziewicz-Ornoch/PA

Kategorie: