SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Żyrardów. 37-latek w areszcie za produkcję klefedronu

Stołeczni policjanci w powiecie żyrardowskim odkryli linię służącą do produkcji klefedronu, substancji psychoaktywnej nazywanej też 4CMC. 37-letni mieszkaniec posesji z zarzutami wytwarzania znacznej ilości narkotyków trafił do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Informacje o tym, że jeden z mieszkańców powiatu żyrardowskiego może zajmować się produkcją substancji psychotropowych trafiły do funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji.

Po wejściu do mieszkania i budynków gospodarczych znajdujących się na jednej z posesji ujawnili, że znajduje się tam linia produkcyjna służąca do pozyskiwania narkotyku, a także odczynniki chemiczne. Wszystko to miało służyć do wytwarzania substancji psychotropowej o nazwie 4CMC – poinformował rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4,5 litra gotowej substancji i znaczne ilości nieznanych jak dotąd substancji chemicznych, które były wykorzystywane w procesie produkcji. Ponadto w samochodzie zatrzymanego mieszkańca posesji znaleźli przeszło 11 gramów klefedronu.

Mężczyźnie postawiono zarzuty

37-letni mężczyzna został przewieziony do Komendy Stołecznej Policji, gdzie usłyszał zarzuty wytwarzania i posiadania substancji odurzających.

Teraz może mu grozić kara grzywny i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat  – wyjaśnił nadkom. Marczak. 37-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają teraz osoby, do których miał trafić narkotyk oraz u których zaopatrywał się w substancje służące do produkcji środka odurzającego – zaznaczył rzecznik KSP.

Czytaj też:

Warszawa. Wypadek na ulicy Sokratesa. Kierowcy grozi dożywocie

23-latek z zarzutami za wtargnięcie do wybiegu dla niedźwiedzi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone