SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nastolatki z Siedlec mogą trafić do zakładu wychowawczego. Dziewczyny usłyszały zarzuty

Kadr z filmu; źr. YouTube

Trzymały klęczącą dziewczynkę za kark, drapały i próbowały przypalać papierosem. Nastolatki z Siedlec, które miały dręczyć swoją koleżankę, w czwartek usłyszały zarzuty. Ich zachowaniem zajmie się sąd rodzinny.

Film z dziewczynami dręczącymi młodszą koleżankę we wtorek wieczorem pojawił się na jednym z portali społecznościowych. Przez blisko minutę widać, jak jedna z nich trzyma za kark klęczącą dziewczynkę, a kolejne nachylają się i próbują przypalać ją papierosem.

Internauci niemal natychmiast rozpoznali twarze nieletnich i wskazali ich profile. Sprawą zajęła się policja. W środę przesłuchano nastolatki, ofiarę, a także ich rodziców. – Dziewczyny mają od 11 do 16 lat – mówi Agnieszka Świerczewska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Wszystkie przesłuchane osoby przyznały się do winy, a w czwartek usłyszały zarzuty. Okazało się, że sprawa nie dotyczy tylko czterech nastolatek widocznych na filmie. Za napaść i nękanie odpowie łącznie osiem osób. Ich zachowaniem zajmie się teraz sąd rodzinny. Nieletnim za popełnione przestępstwa grozi dozór kuratora lub nawet skierowanie do zakładu wychowawczego.

Nieoficjalnie wiadomo, że zarzuty mogą usłyszeć także rodzice – za groźby karalne pod adresem rozpowszechniających wideo na portalach społecznościowych.

Coraz częstsze przypadki

Jak mówi pedagog Małgorzata Mikołajczyk, nękania dopuszczają się coraz młodsze osoby, zwłaszcza w internecie.

Siedlecka policja prosi, by nie rozpowszechniać nagrania ze względu na dobro pokrzywdzonej.

W ostatnim czasie internauci pomogli też namierzyć osoby odpowiedzialne za włożenie przerażonego dziecka do pralki. Wówczas również film trafił do sieci. Radomska prokuratura postawiła już w tej sprawie zarzuty trzem mężczyznom.

Czytaj też:

Zamknęli dziecko w pralce, nagrali filmik. Interwencja policji

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone