SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Zmiany w rozkładzie Kolei Mazowieckich [SPRAWDŹ]

Koleje Mazowieckie/fot. Jakub Murat/CC BY-SA 4.0

Od 9 grudnia pasażerów Kolei Mazowieckich czekają zmiany, które będą obowiązywać do 9 marca przyszłego roku. Wśród nich m.in. powrót zawieszonych połączeń na odcinku Grodzisk Mazowiecki–Żyrardów, wydłużenie trasy „Łukowianki” do Służewca i dodatkowe kursy na linii Warszawa-Łowicz.

Jeśli chodzi o linię R1 Warszawa – Skierniewice, wracają zawieszone połączenia na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów. Do dyspozycji podróżnych będzie nowy pociąg przyspieszony relacji Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna – Skierniewice. Pociąg „Wiedenka” zarówno w godzinach porannych (od 19 grudnia), jak i w popołudniowych (od 9 grudnia) będzie się zatrzymywał na wszystkich stacjach i przystankach osobowych na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice.

Pociąg „Łukowianka” będzie kursować w wydłużonej relacji do i z Warszawy Służewca. Na ruch pociągów na linii R2 Warszawa – Łuków będzie wpływać planowana przebudowa stacji Rembertów. Modernizacji będą towarzyszyć kilkutygodniowe utrudnienia związane z kursowaniem pociągów po jednym czynnym torze na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów.

Więcej pociągów do i z Błonia

W przypadku linii nr R3 Warszawa – Łowicz w godzinach międzyszczytowych będą kursować dodatkowe pociągi do i z Błonia. Wciąż będą trwały utrudnienia związane z pracami w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Bednary – Łowicz Główny. Pierwszy pociąg z Łowicza i ostatni do Łowicza na tym odcinku zostaną zastąpione komunikacją autobusową. Na linii planowana jest także przebudowa stacji Ożarów. Podróżnych czekają kilkutygodniowe utrudnienia związane z kursowaniem pociągów po jednym czynnym torze.

Jeśli chodzi o linię R6 Warszawa – Małkinia, trwa modernizacja linii na odcinku Sadowne Węgrowskie – Małkinia, gdzie ruch pociągów prowadzony jest po jednym torze. W związku z tym w rozkładzie przewidywane są utrudnienia na odcinku Łochów – Małkinia. Część pociągów będzie kursować w relacji skróconej. Na odcinku Łochów – Małkinia za wybrane połączenia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. KM informują, że na linii zostały uruchomione w dni robocze pociągi przyspieszone relacji Małkinia – Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia oraz Łowicz – Warszawa Śródmieście – Łochów.

Zamkną niektóre odcinki

Do 9 marca potrwa przerwa w ruchu pociągów na odcinku Garwolin – Dęblin, a od 10 marca przewidywana jest przerwa na odcinku Otwock – Pilawa. Zamknięcie odcinka Otwock – Pilawa potrwa około roku. Na obu odcinkach będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

W przypadku linii nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna w godzinach międzyszczytowych zostały uruchomione dodatkowe pociągi do i z Piaseczna. Kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Czachówek Południowy – Warka, gdzie ruch pociągów odbywa się jednotorowo. Pociąg „Radomiak” kursuje trasą okrężną przez CMK z dodatkowymi postojami w Przysusze i Drzewicy. Na 10 marca przewidziane jest rozpoczęcie właściwych prac modernizacyjnych na odcinku Warka – Radom. Będzie się to wiązało z koniecznością uruchomienia ZKA za pociągi. W pierwszej kolejności do zamknięcia przewidziany jest odcinek Strzyżyna – Radom. Od lipca planowane jest zamknięcie całego odcinka Warka – Radom.

Remont mostu Gdańskiego

Na linii Warszawa – Działdowo na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga ruch pociągów wciąż będzie odbywał się po jednym torze. Remont kolejowego mostu Gdańskiego ma potrwać do września 2019 r., co będzie skutkować ruchem jednotorowym na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga. Ponadto planowane są utrudnienia związane z budową nowego przystanku Warszawa Stalowa. Termin rozpoczęcia budowy nie został jeszcze ustalony.

Na linii Siedlce – Czeremcha będzie uruchomiona dodatkowa para pociągów. W przypadku linii Sierpc – Kutno pociągi, które obecnie kursują popołudniu w relacji Sierpc – Płock – Sierpc, zostały wydłużone do i z Kutna w dni robocze.

Na linii Tłuszcz – Ostrołęka zostało uruchomione bezpośrednie połączenie z Wyszkowa do Warszawy Wileńskiej. Dodatkowo została wydłużona jedna para pociągów z Wyszkowa do Przetyczy.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej Kolei Mazowieckich www.mazowieckie.com.pl.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone