SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zielone tory na Grochowskiej. Coraz bliżej prac remontowych

Tramwaj/fot. www.ztm.waw.pl

Za nieco ponad tydzień, 27 kwietnia, rozpocznie się remont torów tramwajowych na ul. Grochowskiej, między rondem Wiatraczna, a al. Zieleniecką. W czasie prac na tej trasie będą jeździły autobusy zastępczej linii Z-6.

Na remontowanym odcinku warszawscy tramwajarze wymienią ponad dziewięć kilometrów szyn. Prace będą podzielone na etapy.

Pierwszy etap prac: do 23 czerwca

Od soboty 27 kwietnia tramwaje nie będą jeździły ulicą Grochowską. Zmienią się trasy linii tramwajowych 3, 6, 22 i 26. Od niedzieli 28 kwietnia do 23 czerwca pomiędzy aleją Zieleniecką, a Terespolską będą kursowały tramwaje linii 3. Na tę trasę wyjadą tramwaje dwukierunkowe, które będą korzystać ze specjalnego rozjazdu nakładkowego. Zostanie on zamontowany za przystankiem Terespolska. Konstrukcja rozjazdu umożliwi tramwajom zmianę kierunku jazdy na ulicy, bez pętli. W czasie remontu pomiędzy rondem Wiatraczna a pętlą Stadion Narodowy będą jeździły autobusy zastępczej linii Z-6.

W pierwszym etapie prac, od 29 kwietnia, zwężone będą obydwie jezdnie ul. Grochowskiej, pomiędzy ulicą Terespolską a Modrzewiową. Wyłączone z ruchu zostaną pasy wzdłuż torowiska, a dla kierowcy do dyspozycji będą mieli po dwa pasy w każdym kierunku. W kolejnych etapach remontowane będą przejazdy przez torowisko w ciągu ulic Podskarbińskiej, Terespolskiej, Gocławskiej i Lubelskiej. W czasie prac ruch będzie kierowany na sąsiedni przejazd lub specjalnie wyznaczone objazdy.

Drugi etap robót: od 23 czerwca do września

Intensyfikacja prac na torach nastąpi wraz z końcem roku szkolnego, czyli 23 czerwca. Wówczas zawieszone zostanie kursowanie także tramwajów linii 3 – roboty będą prowadzone już na całym remontowanym odcinku tj. między rondem Wiatraczna, a al. Zieleniecką.

Koniec prac we wrześniu

Wymiana torów, modernizacja 12 peronów przystankowych i instalacja systemu tablic dynamicznej informacji pasażerskiej zakończy się w połowie września. Zwieńczeniem prac będzie ułożenie na torowisku świeżej trawy. Dzięki temu po zakończeniu robót na ulicy Grochowskiej w Warszawie będzie już ponad 25 km zielonych torów tramwajowych.

Czytaj też:

Wielkanocne zmiany w kursowaniu stołecznej komunikacji [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone