SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zasadzka w Warszawie. Oszust chciał odebrać od 93-latka 50 tys. złotych

fot. KRP I - Śródmieście

W policyjną zasadzkę wpadł w Warszawie 20-latek – przyszedł odebrać 50 tysięcy złotych od 93-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez śródmiejskich funkcjonariuszy. Jest podejrzany o  usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta”.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak przekazał rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata, policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego otrzymali informację od pracowników jednego z banków, że przyszedł do nich starszy mężczyzna, który chce wypłacić 50 tysięcy złotych. – Podejrzenia pracowników placówki wzbudziło nerwowe zachowanie 93-latka i fakt, że przez cały czas rozmawiał przez telefon – tłumaczył policjant.

Wskazał, że 93-latek spytany, po co mu tak duża suma pieniędzy, miał odpowiedzieć, że potrzebuje na kaucję w związku z zatrzymaniem znajomej za spowodowanie wypadku drogowego. – Pracownicy banku poinformowali swojego klienta, że to najprawdopodobniej próba oszustwa i o tym, co się dzieje zawiadomili śródmiejskich policjantów – podkreślił.

Zasadzka na „kuriera”

Reakcja wywiadowców była natychmiastowa. Policjanci przyjechali pod wskazany adres placówki i poinstruowali 93-latka, jak ma dalej postępować, organizując jednocześnie zasadzkę na rzekomego kuriera, który miał przyjść odebrać gotówkę z mieszkania swojej ofiary – przekazał Szumiata. – Kiedy oszust zapukał do drzwi mieszkania i wszedł do przedpokoju, został przez policjantów obezwładniony i zatrzymany – dodał.

Po zatrzymaniu 20-latek przyznał się do udziału w przestępstwie. – Za odebranie i przekazanie pieniędzy dalej miał dostać 5 tys. złotych – powiedział rzecznik.

Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Za zarzucany czyn może mu grozić do 8 lat więzienia.

Czytaj też:

Senior oszukany metodą „na policjanta”. Stracił ponad 630 tys. zł

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone