Zagłosuj na sportowca lipca 2022 w plebiscycie Radia dla Ciebie!

• 01.08.2022 10:44

• Aktualizacja: 11:01 31.08.2022

Rozpoczyna się rywalizacja o tytuł sportowca lipca na Mazowszu. W plebiscycie "Magazynu Sportowego" rywalizują w tym miesiącu same kobiety - szpadzistka Magdalena Pawłowska, rugbistka Tamara Czumer-Iwin i himalaistka Monika Witkowska. Głosowanie trwa do 19 sierpnia - wówczas poznamy zwycięzcę.

1. Magdalena Pawłowska - polskie szpadzistki z zawodniczka AZS AWF Warszawa Magda Pawłowska nie były wymieniany w gronie faworytek, ale spisały się świetnie. W dramatycznym meczu o trzecie miejsce jednym trafieniem ograły Francuzki i zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata. Pawłowska to także aktualna mistrzyni Polski.

[caption id="attachment_476113" align="aligncenter" width="700"] Magdalena Pawłowska/fot. Polski Związek Szermierzy[/caption]

2. Tamara Czumer-Iwin - zawodniczka Legii Warszawa, reprezentantka Polski w rugby siedmiosobowym. Ze swoją drużyną drużyna zdobyła mistrzostwo Europy. Polki najpierw wygrały turniej w Lizbonie, a później zajęły drugie miejsce w zawodach w Gdańsku i to dało im pierwsze historyczne złoto.

[caption id="attachment_476115" align="aligncenter" width="700"] Tamara Czumer-Iwin/fot. Legia Rugby Sekcja Kobiet[/caption]

3. Monika Witkowska - himalaistka, jako druga Polka po Wandzie Rutkiewicz zdobyła szczyt najtrudniejszej góry świata K2. To czwarty ośmiotysięcznik warszawianki.

[caption id="attachment_476117" align="aligncenter" width="700"] fot. Monika Witkowska - Podróże małe i duże[/caption]