M. Piekarska-Twardochel o walce z chorobą: sport był dla mnie motywacją, żeby wyzdrowieć

  • 23.04.2024 18:13

  • Aktualizacja: 18:14 23.04.2024

Pokonała nowotwór i zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Polska szpadzistka Magdalena Piekarska-Twardochel opowiedziała w Radiu dla Ciebie o swojej walce z chorobą. — Sport był dla mnie ogromną motywacją, żeby wyzdrowieć — powiedziała w audycji „Czas na Igrzyska”.

Polska szpadzistka Magdalena Piekarska-Twardochel opowiedziała w audycji „Czas na Igrzyska” o swojej walce z chorobą. 

Olimpijka, dwukrotna medalistka mistrzostw świata i mistrzyni Europy pokonała nowotwór i zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Traktowałam chłoniaka jak przeciwnika na planszy. Na wczesnym etapie diagnozy dowiedziałam się, że to nie będzie walka o życie, tak jak myślałam na początku, tylko o zdrowie, że jest bardzo wysoka wyleczalność teraz. Sport był dla mnie ogromną motywacją do tego, żeby wrócić i wyzdrowieć. Z tyłu głowy też myślałam o tym, że chcę się jeszcze zakwalifikować na Igrzyska i zrobiłam absolutnie wszystko, żeby tam pojechać. Udało się — powiedziała Piekarska-Twardochel.

Szpadzistka wspominała także na naszej antenie swojego wieloletniego trenera, Mariusza Kosmana, który zmarł jesienią 2021 roku.

Ja nawet nie zdążyłam się z nim zobaczyć na żywo po Igrzyskach i pogadać. On był po prostu cały czas w szpitalu. W 2023 roku, gdybym trenowała i gdyby on żył, mielibyśmy 25-lecie. Wiedziałam, że to nie musi się wydarzyć, natomiast nie spodziewałam się, że on odejdzie — wyznała Piekarska-Twardochel.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu zaczną się 26 lipca.

Czytaj też: Bez bramek w meczu Legii ze Śląskiem Wrocław. Szanse Wojskowych na mistrzostwo maleją

Źródło:

RDC

Autor:

Adam Abramiuk/DJ

Kategorie: