SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Taksówkarze protestowali w Warszawie, przejazd przez całe miasto. „Uber go home”

fot. RDC

Taksówkarze protestowali w Warszawie. W manifestacji wzięło udział około 1,5 tysiąca kierowców. Strajk rozpoczął się po godzinie 12.00 przy Cmentarzu Północnym i potrwał niecałe trzy godziny. Zakończył się na Ursynowie.

Taksówkarze domagali się zmiany przepisów tak, by kierowcy Ubera byli traktowani tak samo, jak kierowcy zrzeszeni w korporacjach taksówkarskich. Teraz prywatni przewoźnicy nie muszą np. mieć badań lekarskich, ani specjalnej licencji.

Jarosław Iglikowski, przewodniczący Związku Zawodowego Taksówkarzy „Warszawski Taksówkarz”, podkreśla, że niezrzeszonych w korporacjach kierowców jest naprawdę sporo. – W samej Warszawie jest ich ok. 10 tys. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że taksówkarzy jest 12,5 tys., to połowę rynku stanowi szara strefa. Tracimy ogromne pieniądze – mówi.

Nasz przejazd to głos sprzeciwu dla niemocy państwa. Domagamy się egzekucji obowiązujących przepisów. Nie chcemy żadnych pieniędzy czy dodatkowych obostrzeń – dodaje Iglikowski. Jak przyznaje, jeżeli państwo nie może skutecznie egzekwować przepisów, to potrzebna jest zmiana prawa.

Również w południe grupa warszawskich taksówkarzy zebrała się przed Ministerstwem Sprawiedliwości w Al. Ujazdowskich. Tu protestowali i domagali się wprowadzenia odpowiednich i jednolitych regulacji na rynku zarobkowego przewozu osób. Dariusz Góralczyk z Komitetu Obrony Taksówkarzy mówi, że taksówkarze pracują codziennie po 14 godzin, przez sześć lub siedem dni w tygodniu. – Tak dłużej się nie da, więc prosimy ministra sprawiedliwości o szybkie działanie – podkreśla.

Protestujący trzymali transparenty z hasłami: „Tylko legalne taksówki!!!”, „Dość bezprawia!” i „Uber go home”. Kierowcy przynieśli też petycję, która ma trafić na biurko ministra sprawiedliwości.

Czytaj więcej:

Andrzej Rozenek: zarząd PLL LOT nie ma kompetencji do zarządzania tą firmą

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone