SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Warszawa. Tylko jeden miejski szpital przyjmuje osoby z COVID-19

Szpital Południowy w Warszawie/fot. facebook.com/SzpitalUrsynow

Z należących do Warszawy szpitali, pacjentów covidowych przyjmuje już tylko Szpital Południowy na Ursynowie. Na ponad 200 miejsc zajętych jest tam teraz około 30. – We wszystkich pozostałych placówkach udało się już zwolnić wszystkie łóżka – mówi Marzena Wojewódzka z urzędu miasta.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Mamy „odcovidowane” wszystkie szpitale, a więc szpitale pracują w trybie już normalnym. Działają wszystkie oddziały. Są przeprowadzane zabiegi, operacje – wyjaśnia Marzena Wojewódzka.

Wczoraj w Warszawie było 7 nowych zakażeń.

Szpitale w gotowości

Szpitale tymczasowe na Mazowszu są sukcesywnie wygaszane. Lecznice przechodzące w tryb pasywny mają być gotowe w razie potrzeby do wznowienia pracy. – Będziemy starali się w sposób należyty dokonać zabezpieczenia sprzętu i aparatury, które są na wyposażeniu tego szpitala – mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski.

Infrastruktura w tych szpitalach pozostaje w gotowości, natomiast nie będą one świadczyć usług medycznych. Mówimy tutaj o szpitalach w Ostrołęce i Płocku oraz dwóch w Warszawie: Narodowy i przy Okęciu – wskazała pod koniec maja rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz.

Przekształcenie płockiego szpitala w pasywny zasugerował wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Więcej o tym piszemy TUTAJ.

Powrót do normalnego trybu pracy

Zmiany są również w działalności szpitali w regionie radomskim. Do normalnego trybu pracy wróciła m.in. lecznica w Iłży. – W placówce pozostaną tylko trzy łóżka obserwacyjne dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – mówi Marcin Genca, rzecznik starostwa Powiatowego w Radomiu.

Podobnie jest w szpitalu powiatowym w Przysusze. Wczoraj wypisano ostatnich pacjentów po przebytym koronawirusie, Od czwartku wznawiają przyjęcia oddziały wewnętrzny i neurologiczny.

Z kolei w samym Radomiu zakażeni wirusem SARS-CoV-2 są leczeni już tylko w szpitalu tymczasowym. Od 17 maja jako placówka pełnoprofilowa, a nie jako głównie nastawiona na leczenie chorych z COVID-19, działa szpital miejski przy ul. Tochtermana. Do swojej podstawowej pracy wróciły oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologiczny, urologiczny, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej i ortopedyczno-urazowy.

Czytaj też:

Szczepienia 12-latków na COVID-19. Opublikowano rozporządzenie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone