SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Warszawa. Ponad 60 budynków na Pradze Północ bez ogrzewania. Ratusz oferuje lokale zastępcze

Awaria ciepłownicza/fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Nawet -15 stopni w nocy w Warszawie – to duży problem dla mieszkańców warszawskiej Pragi Północ. Po drugiej w ciągu dwóch dni awarii ciepłowniczej, do jutra bez ogrzewania i ciepłej wody są mieszkańcy ponad 60 budynków. Spółka Veolia pracuje nad usunięciem usterki, działania mają zakończyć się w niedzielę przed południem. Urzędnicy z Pragi dostarczają mieszkańcom elektryczne grzejniki, pomaga także urząd miasta.

Zadysponowaliśmy straż miejską, aby była w ścisłym kontakcie z administracją budynków. Wspólne patrole będą docierały do osób starszych, samotnych. Jeśli będzie taka potrzeba, będą zapewnione lokale zastępcze – mówi rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Potrzebę pomocy można zgłaszać także poprzez miejską infolinię 19 115. Wśród obiektów, które dotknęła awaria jest również Szpital Praski. – Ma on awaryjne przyłącza. Pacjenci mają zapewnione ciepło – tłumaczy Gałecka.

Do drugiej w ciągu dwóch dni awarii ciepłowniczej przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie doszło w sobotę nad ranem. – Przy napełnieniu ciepłociągu (w związku z poprzednią awarią, do której doszło w piątek – red.) zawsze może wystąpić coś, co nazywa się zjawiskiem uderzenia hydraulicznego. To stwarza ryzyko wystąpienia awarii w innym, bliskim miejscu. Dodatkowo ryzyko wzrasta przy niskich temperaturach – tłumaczy rzeczniczka dostawcy ciepła – firmy Veolia – Aleksandra Żurada.

Na skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Kępną są ekipy, które pracują nad naprawą rurociągu. Lista adresów bez ciepłej wody i ogrzewania w dużej mierze pokrywa się z piątkową, choć jest nieco dłuższa. W sumie to ponad 60 lokali, m.in. przy ul. Jagiellońskiej, Kępnej, Marcinkowskiego, Okrzei, Sierakowskiego, Sprzecznej, Targowej, Wrzesińskiej i Zamoyskiego. Powstała w wyniku awarii wyrwa w jezdni powoduje utrudnienia w ruchu.

Ciepło ma wracać do mieszań na Pradze Północ od niedzieli, od 11:00. Informacje mają być na bieżąco publikowane na stronie internetowej Veoli.

Czytaj też:

Warszawa. Awaria ciepłownicza na Pradze. Druga w ciągu dwóch dni

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone